Családbarát munkahelyek lettek a fegyházak

Publikálva: 2015. május 18.

1994-ben az ENSZ május 15-ét a család nemzetközi napjává nyilvánította, melyhez Magyarország is csatlakozott. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma család- és ifjúságügyért felelős államtitkára, Novák Katalin ezért is döntött a 2015. május 15-ei dátum mellett, hogy a Családbarát Munkahely pályázat eredményeit kihirdesse, illetve a nyerteseket ünnepélyes keretek között díjazza.

A tavalyi eredményekhez képest idén négyszer annyian, mintegy 540 kis-, közép- és nagyvállalati, valamint költségvetési szerv nyújtotta be az Emberi Erőforrások Minisztériumához pályázatát. Az 50 millió forint keretösszegű pályázati pénzt csupán 53 sikeres pályázó között osztották szét, vagyis a jelentkezők csupán 10 százaléka nyert. Ezért is nagy eredmény, hogy a győztes pályázók körébe tartozhat a Váci Fegyház és Börtön, illetve a Budapesti Fegyház és Börtön is. A díjátadóra a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében került sor.

Forrás: Budapesti Fegyház és Börtön

Az államtitkár asszony a rendezvényen kihangsúlyozta, hogy a nemzet alappillérei a családok, ha egységben működnek, a kormányozás akkor lehet sikeres és eredményes. A cél a családok jólétében való közbenjárás, a családbarát gondolkodás a munkahelyen és a civil életben egyaránt.

Forrás: Budapesti Fegyház és Börtön

A program lebonyolítását a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány segítette, akik hivatásukként célul tűzték a tervezett gyerekek megszületését támogató programot. A mozgalom 2009-ben Kopp Mária orvos vezetésével indult útjára, kifejezetten azzal a céllal, hogy hogy annyi gyermek születhessen, ahányat a fiatal családok terveznek.

A Váci Fegyház és Börtön programjában mobil játszóház, családi buszos kirándulás, Szent Adorján-napi gyermekprogramok is szerepeltek, de volt olyan pályázó, aki családfaültetéssel hívta fel magára a figyelmet.

Novák Katalin államtitkár asszony a budapesti konferencián jelentette be a kisgyermekes édesanyák helyzetét figyelembe vevő törvényjavaslatot, amely a munkába visszatérő anyákat érinti 2016. január elsejétől. A javaslat célja – a kormány szerdai döntése értelmében –, hogy az édesanyák a gyermekük 6 hónapos korától igénybe vehessék a gyed extrát. Eddig erre a gyermek egyéves kora után volt lehetőség, jövőre azonban már a gyermek féléves korától folyósítják az ellátást.

Kiemelt öröm a váciak részére, hogy idén a Váci Fegyház és Börtön mellett Vác Város Önkormányzata is elnyerte a Családbarát Munkahely díjat.

Forrás: Budapesti Fegyház és Börtön

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció