2017. március 22-én hatodik alkalommal szerveztük meg a Családi Döntéshozó Csoportot a fiatalkorúak objektumában. A Családi Döntéshozó Csoport olyan resztoratív módszer, amely a szabadulás előtt álló fogvatartottak beilleszkedési-, újrakezdési esélyeit növeli; segítségével a családi kapcsolatok erősítése, helyreállítása elérhetővé válhat.
A beszélgetésen részt vett a fiatalkorú elítélt, az elítélt szülei, reintegrációs tisztje, a börtön pszichológusa, a pártfogó felügyelő és a szabadulásra történő felkészítésben segítséget nyújtó civil segítő. A résztvevők koordinációs-, felvilágosító-, tanácsadó-, támogató szerepet töltöttek be. A beszélgetés konkrét, megválaszolásra váró kérdések felvetésével kezdődött, ezek többnyire a kapcsolattartással és a szabadulással összefüggésben kerestek választ, majd a jelenlévők felvázolták az összes olyan információt, amely hasznos lehet a családi terv elkészítéséhez.
A Családi Döntéshozó Csoport szempontjából hangsúlyos, hogy a büntetés-végrehajtási intézet munkatársai kiemelten kezeljék az olyan folyamatok támogatását, melyek segítik az elítélteket abban, hogy visszanyerjék a saját sorsuk irányítása felett a kontrollt. Célja, hogy az elítélt hosszú távon elkerülje a jogsértő magatartást a szabadulása után, amelyhez a résztvevők életvezetési stratégiát dolgoznak ki.
A család végül megkapta a megfelelő tájékoztatást és támogatást a szakemberek részéről.