Komplex együttműködési gyakorlat a kaposvári börtönben

Publikálva: 2017. június 22.

2017. június 22-én sikeres együttműködési gyakorlatban vettünk részt a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság Közrendvédelmi Osztálya, a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, a Terrorelhárítási Központ 12. Műveleti Osztálya, valamint az Országos Mentőszolgálat Kaposvári Kirendeltsége munkatársainak részvételével.

A nap elméleti oktatással kezdődött, ahol a társszervek meghívott előadói a TEK szervezeti felépítéséről, általános és műveleti feladatairól, majd a tűzoltás irányítási feladatairól, a közös beavatkozás általános szabályairól tartottak előadást az intézet személyi állományának.

 Forrás: Somogy Megyei Bv. IntézetA délelőtt modellezett rendkívüli események felszámolásával folytatódott. Az első feltételezés szerint az intézet egyik zárkájában elhelyezett elítélt társait túszul ejtette, majd a zárka ajtaját is elbarikádozta céljai kikényszerítése érdekében. Az intézet az érintett társszervek riasztását követően kijelölt munkatársával tárgyalást kezdett a túszejtővel, aki az egyik fogvatartottat a zárkából kiengedte.

Forrás: Somogy Megyei Bv. Intézet

A további tárgyalások eredménytelennek bizonyultak, ezért a TEK helyszínre érkező műveleti egységének munkatársai az elítélt ellenállását a zárkába történő behatolással megtörték, majd a másik túszt kiszabadították.

Forrás: Somogy Megyei Bv. Intézet

Forrás: Somogy Megyei Bv. IntézetA délelőtt tűzoltási gyakorlattal folytatódott. Elektromos zárlat miatt kigyulladt vezeték okozott tüzet a mosodában. A tűz észlelését követően az intézet Tűzoltó Csoportja megkezdte a tűz lokalizálását, majd oltását.

Forrás: Somogy Megyei Bv. IntézetA helyszínre érkező tűzoltók segítségével a tüzet sikerült eloltani. A rendkívüli helyzet szimulálását segítették a fogvatartottakat és túszejtőket élethűen alakító kollégák, továbbá a rendelkezésre bocsátott füstgép is, amely megnehezítette a helyiségben történő tájékozódást és beavatkozást.

Forrás: Somogy Megyei Bv. IntézetA feladatok végrehajtását követően az együttműködő szervek közösen elemezték az eseményeket, eredményesnek és hasznosnak értékelve az intézkedések összehangolását. A gyakorlat során lehetőség nyílt a börtönökben bekövetkező speciális, haladéktalan intézkedéseket igénylő helyzetekben történő közös feladatellátásra, a felszámolásban érintett szervek, továbbá az intézet különböző szakterületein dolgozó állományának az együttműködés hatékonyságának erősítésére. 

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció