Lezárultak az Európai Uniós pályázatok

Publikálva: 2015. október 19.

A TÁMOP-2.1.6 „Újra Tanulok” című kiemelt projekt keretében három képzés zajlott a Fővárosi Bv. Intézet III. objektumában. A tanfolyamok zárásaként szeptember és október hónapban a résztvevő fogvatartottak elméleti és gyakorlati vizsgákon adtak számot tudásukról.

A hulladékválogató-és feldolgozó, illetve a zöldség- és gyümölcsfeldolgozó képzéseken 15-15 fő, míg a konyhai kisegítő képzésen 21 fő tett sikeres vizsgát, mellyel mindannyian OKJ-s végzettséget szereztek.

Fotó: Fővárosi Bv. Intézet
A Minerva Bridge Kft. hulladékválogató- és feldolgozó tanfolyamán a fogvatartottak betekintést kaphattak a környezetvédelem hulladékgazdálkodást érintő problémáiba, valamint a hulladéktörvény alapelveibe és rendelkezéseibe. A kurzus középpontjában a települési szilárd hulladék gyűjtésével, feldolgozásával kapcsolatos ismeretek álltak. A résztvevők részletesen tanulmányozták a hulladékok előkezeléséhez szükséges engedélyek követelményeit, valamint az előkezelés műveleteit. A gyakorlati képzésen a fogvatartottak elsajátították a hulladék válogatásának módjait, a hulladéktömörítő gép használatát, továbbá a kötelező munka- és tűzvédelmi ismereteket.


Fotó: Fővárosi Bv. IntézetA zöldség- és gyümölcsfeldolgozó képzésen tanulók megismerték a zöldség- és gyümölcstermesztés, feldolgozás, illetve az ehhez kapcsolódó vállalkozások indításának lehetőségeit. Mindehhez elengedhetetlen a törvényi szabályozás, előírások, gazdasági ismeretek elsajátítása, valamint az üzleti tervek készítésének és a fontos adózási formáknak az ismerte. A gyakorlati tananyag alapját a zöldségek és gyümölcsök felismerése, minősítése és szakszerű feldolgozása képezte.

 


A legtöbb fogvatartott, 21 fő, a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum konyhai kisegítő képzésen szerzett képesítést. A tanfolyam résztvevői megismerkedtek a tudatos fogyasztói magatartással, a vendéglátó üzletek kialakításának és üzemeltetésének követelményeivel. A gyakorlati órák célja volt, hogy a fogvatartottak készség szinten elsajátítsák az ételek előkészítésének, elkészítésének, tálalásának menetét.

Fotó: Fővárosi Bv. Intézet
Az említett tanfolyamok vizsgáival lezárultak a nyár óta folyó, Európai Uniós támogatásokkal megvalósult pályázatok intézetünkben, amelyek keretében - a női fogvatartottaknak tartott textiltermék-összeállító képzéssel együtt - összesen 60 fogvatartott szerzett szakképesítést.

 

Nyitókép: BvOP - Apró Andrea

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció