Rácsok mögött az ősz

Publikálva: 2016. szeptember 20.

2016. szeptember 20-án 15 órakor "Rácsok mögött az ősz" címmel kiállítás nyílt a Szolnoki Törvényszéken a fogvatartottak és két személyi állománytag alkotásaiból.

Forrás: Intézet

A kiállítást Kissné dr. Szabó Judit, a Szolnoki Törvényszék elnöke nyitotta meg, majd átadta a szót Dr. Kis Istvánnak, a törvényszék civilisztikai kollégiumának vezetőjének, aki beszédében a fogvatartottak bezárt világában a szellem szabad szárnyalását, valamint a falakon kívüli és belüli alkotói tevékenység párhuzamait állította a középpontba.

Forrás: Intézet

Laczkó István bv. századosról elmondható, hogy igazi polihisztor. Gyermekkora óta érdeklik a művészetek, a zene, a tánc, a szobrászat, a film, és szívügye a hagyományőrzés. Brácsán játszik népzenekarban és aktív tagja a martfűi néptánc csoportnak is. Sportban is jeleskedik, szintén martfűi színekben az úszó és triatlon csapat tagja. Kiemelkedő alkotása a kiállításon megtekinthető kun parasztot ábrázoló fából készült szobra. Már több ízben is dolgozott együtt a másik kiállító munkatársunkkal, Benke Judittal. Ünnepi műsorok, hagyományőrző és színházi produkciók alkalmával közösen készítik fel a fogvatartottakat, de olyan is előfordult, hogy a százados úr közös szereplést vállalt népzenekarával és a fogvatartottakkal.

Forrás: Intézet

Benke Judit inkább az alkotó tevékenységet részesíti előnyben. Intézetünkben hatodik éve vezeti a kreatív és művészeti csoportot. A festészet mellett a fotózás is érdekli, több pályázaton is részt vett. A mostani kiállításon festményeiből láthatnak többet az érdeklődök. Úgy véli, hogy a fogvatartottakkal végzett együttes alkotás élménye neki is lehetőséget ad új tervekre, törekvésekre és abban reménykedik, hogy még sok új alkotással, esztétikus látvánnyal lephetik meg kollégájával együtt a közönséget.

Forrás: Intézet

A fogvatartottak alkotásai a heti rendszerességgel működő művészeti csoportfoglalkozáson készültek. A foglalkozások célja az önkifejezésen túl, hogy a közösségben végzett munka során a fogvatartottak gyakorolhatják a társas érintkezésben azokat az elvárt viselkedésformákat, amelyek a társadalmi reintegrációt segítik. A foglalkozásokon egyidejűleg olyan különböző készségek és kompetenciák fejlesztésére is lehetőség nyílik, mint például a felelős társadalmi magatartás, a kommunikáció, a véleményalkotás, a konfliktusok racionális kezelése, a szabálykövetés, a tolerancia, vagy a problémamegoldás.

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció