Segítettünk

Publikálva: 2015. június 19.

2015. június 19-én négy elítélt takarította el az építési törmeléket, tette rendbe a Gyenge család udvarát és utcafrontját a Szolnok Segít Program keretében.

Szolnok Megyei Jogú Város önkormányzata és az intézet között megkötött együttműködési megállapodás alapján már 2009 óta több száz köbméter hulladékot takarítottak el, számoltak fel illegális szemétlerakókat az elítéltek a város közterületein. Ezen túl végeztek parkgondozási, temető-, emlékmű karbantartási, cserjeirtási munkálatokat is városszépítő tevékenységük során.

Forrás: Intézet

Az együttműködési megállapodás peremén, most a Szolnok Segít Program keretében, a hivatal megkeresése alapján egy rászoruló család megsegítésében vettek részt az elítéltek. A család házának egyik fala kidőlt, a program segítségével sikerült azt helyreállítani, az elítéltek pedig konténerbe rakodták az építési hulladékot, rendet tettek az udvaron és a ház előtt.

Forrás: Intézet

Az intézet parancsnoka, Tóth Gábor bv. ezredes, bv. tanácsos nyilatkozatában kiemelte, hogy az önként jelentkező elítéltek minden alkalommal nagy aktivitással és munkakedvvel vesznek részt az intézeten kívüli munkavégzésen, ahogyan ez most is történt. Azon túl, hogy több időt tölthetnek a szabad levegőn, és jutalmat is szerezhetnek, igazi jutalomként azt élik meg, hogy kiléphetnek a zárt falak közül, láthatnak, találkozhatnak civil emberekkel, a beton és a rácsok világából zöld területet érzékelhetnek maguk körül, és a társadalom számára is hasznos munkát végezhetnek a közterületeken. Mindezzel egyben megvalósul a büntetés-végrehajtás legfontosabb célkitűzése is, az elítéltek fokozatos visszavezetése a társadalomba.

Forrás: Intézet

Ennek a mai segítségnyújtásnak van még egy fontos üzenete, jelentése is az elítéltek számára, mégpedig az, hogy a társadalom, az állampolgárok részéről is van kézzel fogható segítség a társadalmi normákat, törvényeket megtartó, és esetlegesen rászoruló családok részére. Azaz így szabadulásuk után nemcsak újabb bűncselekmény elkövetésével tudnak boldogulni, továbbhaladni életükben, hanem törvénytisztelő magatartással a befogadó, segítő társadalom is kezet nyújt majd számunkra, mint ahogyan most elítéltként segítettek. Ezeken felül még tanulhattak hitet az emberi jóságban, hitet abban, hogy a bajban igenis lehet számítani embertársainkra. (Bővebben a Szolnok Segít Programról: http://www.szolnoksegit.hu/hu/hirek/segitseget-ker-a-gyenge-csalad)

 

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció