A Közélet Iskolája Alapítvány "Társadalmi egyenlőtlenségek a mai Magyarországon" címmel indított 12 hetes képzést a Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben elhelyezett elítélt nők részére.
A Közélet Iskolája egy közösségi oktató- és kutatóközpont, amely a kirekesztett csoportok aktív társadalmi részvételét támogatja. Az alapítvány "Társadalmi egyenlőtlenségek a mai Magyarországon" címmel indított képzést júniusban a Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben 15 elítélt nő részére, melynek hétfőn volt a zárófoglalkozása.
A képzés során az alábbi témákat dolgozták fel a résztvevőkkel: társadalmi kirekesztés és elnyomás; munka; földrajzi és lakhatási egyenlőtlenségek; iskolai szegregáció, a tudáshoz és információhoz való hozzáférés egyenlőtlenségei; etnikai egyenlőtlenségek; bebörtönzés és kriminalizáció; nemek közötti egyenlőtlenségek; társadalmi egyenlőtlenségek világviszonylatban; kulturális és szimbolikus egyenlőtlenségek.
A fogvatartottak nagy érdeklődéssel fogadták a képzést és az első pillanattól fogva nagyon aktívan részt is vettek benne. A többség mindig elolvasta a hétről-hétre kiadott olvasmányokat, majd a foglalkozásokon megosztották a véleményüket egymással, vitáztak az adott témáról.
A program célja volt, hogy elősegítse a társadalmi beilleszkedést, valamint felkészítse a fogvatartottakat a szabadulás utáni életre. Az egyéni fejlődés mellett azt reméljük, hogy a képzésnek fontos össztársadalmi hatása is lehet azáltal, hogy a fogvatartottak tudatosabb állampolgárokká válnak.