Újabb fogvatartotti csoport vett részt képzésen

Publikálva: 2015. február 28.

Tizenhat fogvatartott szerzett tanúsítványt a szakács alapozó képzésnek köszönhetően, melynek vizsgája a közelmúltban zajlott a balassagyarmati börtönben.

A sikeres reintegráció részeként tizenhat elítélt kezdte meg azt a 120 órás közétkeztetési szakács szakmai alapozó képzést, melyből írásbeli és gyakorlati vizsgán kellett számot adniuk a napokban. A számonkérést egy 12 alkalmas elméleti és gyakorlati felkészítés előzte meg, melynek során olyan neves szakembertől sajátíthatták el a szakma alapjait, mint Buday Péter egyetemi oktató, mesterszakács, aki társadalmi szerepvállalásnak tekintette ismereteinek átadását.

Fotó: Lelovics ZoltánBuday Péter az értékelés során elmondta, hogy tapasztalata szerint a részt vevő fogvatartottak komolyan vették a tanfolyamot, és a lehetőségekhez képest elsajátították az ismereteket, továbbá a vizsgán azt mutatták meg, hogy ha összeszedettek és odafigyelnek, könnyen veszik az akadályt. Amennyiben ezt így folytatják, sikeres lehet a program célja, idővel olyan szakács szakmai alapokat tudnak elsajátítani, ami visszavezetheti őket a társadalomba. A jelenlévő elítéltek motiváltak voltak, és büszkék a munkájukra. Köszönetét fejezte ki, hogy némi előítélet ellenére örömmel jöhetett több hónapon keresztül, és azt a bizonyos falat a fenti tapasztalatok lebontották. Külön megköszönte a Balassagyarmati Fegyház és Börtön dolgozóinak a körülmények biztosítását, a kezdeményező és segítő hozzáállást.

Fotó: Lelovics Zoltán
Babcsa József, a képző cég képviselője szintén köszönetét fejezte ki az intézet parancsnokának, amiért kezdeményezésével, nyitottságával létrejöhetett ez a különleges felkészítés, továbbá elismerően szólt a résztvevők kitartásáról valamint hozzáállásáról.

Fotó: Lelovics ZoltánBudai István bv. ezredes, az intézet parancsnoka méltatta a speciális körülmények között is nagyon alapos felkészítő munkát, külön kiemelve azt, hogy mindezt társadalmi szereplőként vállalták.  Hangsúlyozta, hogy e tanfolyam jó alapot teremt a szabadulás utáni visszailleszkedésre, a szabadulók munkaerő piaci helyzetének javítására, valamint a családi háttér biztosabbá tételére. A tanúsítványok kiosztása előtt reményét fejezte ki a folytatással kapcsolatban.
A képzés befejeztével tehát minden résztvevő eredményesen vette a megmérettetést, így alapot teremtettek arra, hogy egy később induló képzésben részt vehessenek.

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció