Állománygyűlés a Csillagbörtönben

Publikálva: 2017. február 22.

A közvéleményt negatívan befolyásoló esemény az elmúlt évben a Szegedi Fegyház és Börtönben nem történt - mondta február 21-én, az intézet dísztermében Tikász Sándor bv. dandártábornok, intézetparancsnok az évértékelő és feladatmeghatározó értekezleten.

Bozó Bea

Az eseményen jelen voltak Csongrád megye közigazgatási és rendvédelmi szervezeteinek vezetői és az intézettel kapcsolatot tartó civil szervezetek képviselői is. A rendezvény elöljárója Tóth Tamás bv. vezérőrnagy, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka volt.

A Szegedi Fegyház és Börtönben az elmúlt évben átlagosan 1587 fogvatartott töltötte büntetését, őrzésükről és ellátásukról 712-en gondoskodtak. Egy éve kezdődött a csillagépületben a zárkaajtók cseréje: év végére 120 ajtót építettek be és a mellékhelyiségeket is elválasztották a lakrésztől a zárkákban. A felújításban elítéltek is közreműködtek. Tikász Sándor bv. dandártábornok, intézetparancsnok beszámolójában kiemelte, hogy a Szegedi Fegyház és Börtön részt vállalt az országot érintő migrációs helyzet kezelésében, a határépítésben és az ott szolgálatot teljesítők ellátásában.

Bozó Bea 
Az átlagosan 404 elítélt munkáját szervező Nagyfa-Alföld Kft. igazgatója, Borsi János bv. ezredes egyebek mellett elmondta, hogy az elmúlt évben növekedett a dolgozó és szakmát tanuló elítéltek létszáma, hegesztő, villanyszerelő és karosszéria-lakatos képzés indult a gazdasági társaságnál. A jövő feladataiként említette az új börtönök zárkaajtóinak, rácsozatának és fémipari termékeinek gyártását, de fő feladatuk lesz az idén a fogvatartottak teljes körű foglalkoztatása is.

Bozó Bea
Az évértékelő és feladatmeghatározó értekezleten Tóth Tamás bv. vezérőrnagy, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka értékelte a Szegedi Fegyház és Börtön, valamint a Nagyfa-Alföld Kft. elmúlt évi tevékenységét. Beszélt a büntetés-végrehajtás idei feladatairól és arról, hogy áprilistól nyolc új börtön épül az országban, továbbá 2500 új dolgozót vesznek fel, amelyből közel 500 leendő munkatárs már megkezdte tanulmányait. Ez a magyar büntetés-végrehajtás évtizedes problémáját oldja meg, hiszen 2018 után reméli, hogy már nem lesznek túltelített börtönök Magyarországon.

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció