Konyhai kisegítő szakmát szerzett 14 elítélt a tiszalöki börtönben. A tanfolyam 3 hónapon keresztül nyújtotta az elméleti és a gyakorlati ismereteket a résztvevők számára. Záróvizsgájukra 2015. június 22-én került sor, amelyet modulzáró vizsgák előztek meg.
Hétfőn délután nemcsak "próbafőzésre" készültek a konyhán. A vizsgát munkavédelmi oktatás előzte meg, azután kihúzták a tételeket. Mindenkinek 2-2 étel elkészítésekor kellett megmutatnia tudását. Előkészítették az eszközöket, a nyersanyagot, beosztották a főzési időt és a végeredményt feltálalták. Sárgaborsópüré leves, hamis gulyásleves, paradicsomleves, brokkolikrémleves, meggyleves, köménymagleves, galuska köret, burgonyapüré, lencsefőzelék, palacsinta és uborkasaláta került az asztalra.
„Sokszor az otthonról hozott tapasztalatokat és emlékeket kellett elővennem ahhoz, hogy szemléltetni tudjam a főzés gyakorlatát.”- foglalta össze a tanfolyam szakoktatója a képzés során összegyűlt élményeit. Hozzáfűzte, hogy az elmélet nehezebbnek bizonyult, mint a gyakorlat, bár volt olyan eset, amikor a gyakorlatot is elméleti képzésben kellett elmagyarázni. Eleinte nehéznek bizonyult szóban elmagyarázni és elmutogatni a rántás elkészítését, de az elítéltek érdeklődőnek és fogékonynak bizonyultak.
„A gyakorlat nagyobb kihívásnak bizonyult, de sokkal élvezetesebb volt a konyhán tanulni, főként a kóstolás miatt.”- tették hozzá a vizsgázók.
A tanfolyamot a Tiszavasvári Középiskola, Szakiskola és Kollégium bonyolította le. A vizsga elnöke a Nemzetgazdasági Minisztérium, a vizsgabizottság további 2 tagja a Kereskedelmi és Iparkamara képviseletében volt jelen. Kiemelték, hogy a vizsgázók jól felkészültek voltak, ügyeltek a higiénés szabályok betartására, ismerték a szakszavakat, és kifejezetten ízletes ételeket készítettek. Az elvégzett tanfolyammal nemcsak saját ismereteiket tudják bővíteni, hanem a munkaerő-piaci beilleszkedési esélyeik is megnövekednek.