Idén márciustól drámapedagógiai képzéssel is támogatjuk a Budapesti Fegyház és Börtönben elhelyezett fogvatartottak reintegrációját. Elképzeléseink szerint a résztvevő elítéltek a személyiségfejlesztő kurzus lezárását követően önállóan is folytathatják a drámapedagógiai helyzetgyakorlatokon alapuló színpadi tevékenységet.
A képzés szakmai vezetője, Kriszt László rendező elmondta, hogy a drámapedagógia alapvetően színházi eszközökkel dolgozik, s eközben a résztvevők a pszichológia, a teológia, az irodalom segítségével, valamint megélt emberi tapasztalataik alapján helyzetgyakorlatokban mérlegelhetik döntéseik rövid- és hosszútávú következményeit.
A szakmai vezető az első három foglalkozás tapasztalatait elemezve kiemelte, hogy a csoportbeszélgetések során kialakított őszinte légkör és a hitelesség előfeltétele annak az önkritikának, mely a megélt élethelyzetek felvázolását követően elindítja a múltbeli hibák feltárásának, felvállalásának és a konklúziók levonásának folyamatát.
Az intézet vezetése továbbra is elkötelezetten támogatja a fogvatartottakkal kapcsolatos reintegrációs törekvéseket, továbbá bízik a drámapedagógiai módszer személyiségfejlesztésre gyakorolt pozitív hatásaiban. Elképzeléseink szerint a projektről készülő videónapló elősegítheti a megszerzett tapasztalatok feldolgozását és átadását, illetve a képzés az intézet falain kívüli színpadi produkciók bemutatására is alkalmat teremthet.