Háztartási hulladékot is válogatnak a sopronkőhidai rabok

Publikálva: 2016. május 3.

Már több mint egy éve dolgoznak fogvatartottak a Sopron és Térsége Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. soproni telephelyén. Naponta több tonna szemetet mozgatnak meg.

Az STKH Kft. és a Sopronkőhidai Ipari és Szolgáltató Kft. közötti együttműködés 2015. január 19-én kezdődött az új létesítményben.

Kosztka László a hulladékgazdálkodási cég ügyvezető igazgatója az eddig eltelt több mint egy évet értékelve kifejtette, hogy nagyon örül az együttműködésnek, és elégedett az elítéltek és a felügyelet munkájával. Kosztka László abbéli reményét is kifejezte, hogy még sokáig maradjon meg ez a jó munkakapcsolat a börtön, a kft. és a cég között.

Szinte minden nap 14 elítélt válogatja árgus szemekkel a szemetet 6 órás munkarendben. Tizenegy féle anyagfajtát válogatnak szét: színes fólia, víztiszta fólia, papír, tetra, víztiszta pet, kék pet, zöld pet, vegyes pet, alu,PP-HDPE, ráadásul a válogatást egy modern munkaszalag mellett végezhetik el.

 Fotó: Sopronkőhidai Ipari és Szolgáltató Kft.Az átválogatott szemetet az STKH - a környezettudatosság jegyében - bebálázva küldi tovább újrafeldolgozásra. A válogatócsarnokba naponta beszállított szelektív anyag nagysága kb. 5-6 tonnát tesz ki. A fogvatartottak keze közé kerülő szelektív hulladékot a Sopron területén kihelyezett szelektív szigetekből, vidéki és soproni háztartásokból, illetve zsákos gyűjtésből származó szemét táplálja.

A fogvatartottak a magatartási és munkavédelmi előírásokat maximálisan betartva szorgalmasan dolgoznak, munkájukkal nagyban hozzájárulnak a szemétbe dobott hulladék újrahasznosításához.

Farkas György a Sopronkőhidai Ipari és Szolgáltató Kft. ügyvezető igazgatója is gyümölcsözőnek ítélte meg a két cég kapcsolatát. Hangsúlyozta, hogy a kft. az STKH-nál végzett tevékenységgel, és a többi partner segítségével folyamatosan növelni tudja a kötelező munkáltatásban részt vevő fogvatartottak létszámát, ami a sopronkőhidai kft-nél megközelíti a 300 főt. A cél, hogy a fogvatartottak társadalmilag hasznos munkát végezzenek, valamint, hogy keresetük egy részével járuljanak hozzá tartásuk költségeihez.

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció