Szeged nyerte az országos sakk bajnokságot

Publikálva: 2017. február 24.

A büntetés-végrehajtási szervezet Országos Sakk Bajnokságának döntője 2017. február 15-én volt a Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási Továbbképzési és Rehabilitációs Központja szervezésében Budapesten, az Újhegyi úti Oktatási Központban. A hat bv. intézet részvételével megrendezett versenyt végül a szegediek csapata nyerte.

Az elmúlt öt évben a Szegedi Fegyház és Börtön sakkcsapata mindig dobogós helyezést ért el az országos versenyeken. Legutóbb február 15-én, a Budapesten megrendezett bajnokságon értek el első helyezést. A nyertes csapat tagjai László Sándor ny. bv. ezredes, Filep Miklós c. bv. őrgy reintegrációs tiszt, Gregus Sándor c. bv. ftőrm bizt. felügyelő és Forintos Csaba c. bv. ftőrm bizt. felügyelő volt.

BVOP
A csapat kapitánya Filep Miklós, aki hat éves kora óta sakkozik versenyszerűen. Elmondta, hogy ebben a felállásban a szegedi és nagyfai intézet összevonása óta neveznek sakkversenyekre, és a személyügyi osztály munkatársa Vass Tibor hozta őket össze.

BVOP

A versenyekre mindig egyénileg készülnek, mert két csapattársuk váltásban dolgozik.

A februári verseny mezőnye igen erős volt – folytatta a kapitány – mert a döntőre, minden intézet küldhet játékost, és egyéni formában bonyolítják le magát a versenyt, a bejutott csapatok eredményeit pedig úgy kapjuk meg, hogy összeadják az egyéni eredményeket. Ugyanis minden olyan intézetből jön egy mester, vagy mesterjelölt szintű versenyző, aki további jó játékosok hiányában nem tudott csapatban érvényesülni. Így Gregus Sanyi eredménye igen figyelemre méltó, egy mesterrel holtversenyben végzett a 3. helyen, de az 1. és 2. helyezett is 2000 ÉLŐ pont feletti és NB-s bajnokságban játszik. Sanyi csak az utóbbi két versenyzővel szemben szenvedett vereséget.