Térburkoló szakképzéssel folytatódik a TÁMOP 5.6.3 projekt

Publikálva: 2015. július 3.

Térburkoló szaktanfolyammal folytatódik a Budapesti Fegyház és Börtönben "A fogvatartottak többszakaszos, társadalmi és munkaerő-piaci reintegrációja és az intenzív utógondozás modellje" elnevezésű, TÁMOP-5.6.3-12/1-2012-0001 azonosító számú kiemelt projekt. A teljes Büntetés-végrehajtási Szervezetet érintően 785 millió Ft összköltségvetésű program célja a fogvatartottak társadalmi és munkaerő-piaci visszailleszkedésének elősegítése, ezáltal a bűnismétlés kockázatának csökkentése.

A komplex, egymásra épülő szakaszokból álló reintegrációs modell a személyiség- és kompetenciafejlesztésre, valamint a képzési és az utógondozási programokon keresztül elsősorban a célcsoport fejlesztésére fókuszál, de a megvalósítás során a szakemberek felkészítése és a befogadásra alkalmas környezet megteremtése is fontos feladat.
Forrás: BFBA személyiségfejlesztés során elsősorban önismereti, életvezetési, kommunikációs, konfliktus- és agressziókezelési tréningeken vesznek részt a fogvatartottak, melyek során olyan praktikus ismereteket is megszereznek, mint az önéletrajzírás, vagy az állásinterjúkon elvárt magatartás.
A szakmaképzés sikerességét, egyben a résztvevők motivációját is erősíti az az elvárás, hogy a megszerzett végzettség a szabadulást követő időszakban is hasznosítható legyen, ezért a képzések kiválasztása – az illetékes munkaügyi központtal együttműködve – az aktuális munkaerő-piaci igényekhez igazítottan történik. 

Forrás: BFBA projekt hatékonyságát nagymértékben fokozza az intenzív utógondozási és munkaerő-piaci tanácsadási szakasz, mely az intézet falain belüli egyéni és csoportos tréningek, illetve jóvátételi programok mellett a szabadulás után is aktívan segíti a társadalomba és a munka világába történő visszailleszkedést, illetve az egyéni motiváció fenntartását.
A Budapesti Fegyház és Börtön fogvatartotti állományából mindeddig 140 fő vett részt a kiemelt projekt valamely szakaszában, a tavalyi évben 20 fő szerzett konyhai kisegítő szakképesítést.
Az idén májusi személyiség- és kompetenciafejlesztő tréninget sikeresen lezáró fogvatartottak közül 20 fő kezdte meg június 15-én a térburkoló szakmaképzést, melynek gyakorlati óráin a "B" objektumi sétaudvar burkolását végzik.

A bevont elítéltek többsége kifejezetten motivált és bizakodó, úgy látják, a képzettség megszerzésével szabadulásukat követően érdemi esélyük nyílik a munkába állásra és szaktudásuk hasznosítására.

Forrás: BFB

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció