A büntetés-végrehajtási pártfogó tevékenység gyakorlati tapasztalatainak értékelése céljából regionális értekezletre került sor 2016. december 8-án a Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet székhelyén, Baracskán.
A szakmai értekezleten megtisztelő jelenlétével részt vett a Fejér Megyei Kormányhivatal Gyámügyi és Igazságügyi Főosztályának osztályvezetője, a Székesfehérvári Törvényszék bv. bírója, a Fejér Megyei Főügyészség három bv. ügyésze, illetve a Veszprém Megyei Főügyészség bv. ügyésze is. A rendezvényen részt vettek továbbá a Budapesti Fegyház és Börtön, a fővárosi, a Veszprém megyei, a pálhalmai és a közép-dunántúli büntetés-végrehajtási intézetek pártfogói felügyelői, büntetés-végrehajtási osztályvezetői, illetve reintegrációs tisztjei is.
A program dr. Kiszely Pál bv. dandártábornok, a rendezvénynek otthont adó intézet parancsnokának köszöntőjével vette kezdetét. Parancsnok úr hangsúlyozta a pártfogói tevékenység jelentőségét, fontosnak tartva, hogy ilyen kiemelt témában a régió képviselői nagy számban elfogadták a meghívást.
A parancsnoki köszöntőt követően Juhász Ferenc bv. alezredes, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága Fogvatartási Ügyek Szolgálata Pártfogó Felügyelői Osztály osztályvezetője értékelte a szakterület tevékenységét, valamint kiemelte a regionális értekezlet fontosságát. Beszámolója során ismertette a pártfogó felügyelői szakértői vélemények, a reintegrációs gondozás, az utógondozás, illetve a párfogó felügyelet végrehajtása kapcsán szerzett tapasztalatokat, meghatározta a főbb feladatokat, illetve a fejleszteni kívánt területeket. Kiemelten kezelte a reintegrációs őrizet jogintézményét, hangsúlyozta, hogy a Bv. törvény 2017. januárban hatályba lépő módosítása nagyban elősegíti a fogvatartottak sikeres reintegrációját.
Az értékelést követően a régióra jellemző jó gyakorlatok és aktuális nehézségek bemutatására került sor, illetve lehetőség nyílt a bv. bírók és bv. ügyészek tapasztalatainak bemutatására is.
Az aktív közreműködéssel, a kölcsönös tapasztalatcsere jegyében zajló rendezvény nagy mértékben hozzájárul a tevékenység további fejlődéséhez.