A sikeres társadalmi visszailleszkedéshez járul hozzá a "Fogvatartottak reintegrációja" projekt

Publikálva: 2017. április 11.

Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú program a fogvatartottak társadalomba való visszailleszkedésének segítésére, a befogadó környezet megteremtése érdekében indult el az ország büntetés-végrehajtási intézeteiben, így Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is.

Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú projekt célja, hogy elősegítse a fogvatartottak társadalmi és munkaerőpiaci reintegrációját. Célja továbbá a bűnismétlési kockázat csökkentése. A "Fogvatartottak reintegrációja" projekt országszerte közel 4000 fogvatartott bevonását célozza meg, akik közül 1800-an kompetenciafejlesztő foglalkozásokon vehetnek részt, 1000 fő pedig piacképes szakmát tanulhat az intézetek falain belül. Mindezeken túl a program 1000 hozzátartozó számára is biztosít humánszolgáltatásokat.

Projektgazdaként a Belügyminisztérium, konzorciumi partnerként a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága vesz részt a megvalósításban. A "Fogvatartottak reintegrációja" program az ország kevésbé fejlett régióira terjed ki, ezen régiók büntetés-végrehajtási intézeteiben valósul meg, 3,5 milliárd forint európai uniós, vissza nem térintendő támogatásból. A Közép-Magyarország régióban költségvetési forrásból kerül finanszírozásra a reintegrációs program, az EFOP -1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú projekttel azonos szakmai tartalommal.

A "Fogvatartottak reintegrációja" program megvalósítása intézetünkben 2016 őszén kezdődött. Jelenleg a toborzás és a fogvatartottak tájékoztatása zajlik, három tanácsadó szakember segítségével szerezhetik majd meg a fogvatartottak azt az ismeretet, mely segíti szabadulásuk utáni életüket, a társadalomba való visszailleszkedésüket.

A projekten belül több szolgáltatás is elérhető a fogvatartottak részére, mint például a kompetenciafejlesztő foglalkozás, mely során elsajátíthatják  a társas együttélés szabályait, fejleszthetik konfliktusmegoldó képességeiket, csiszolhatják önismeretüket. A humánszolgáltatások kapcsán a fogvatartottak részt vehetnek életvezetési tanácsadáson, segítséget kaphatnak pályaválasztással kapcsolatban, álláskeresési tanácsokkal látják el őket a szakemberek, munkaerőpiaci és szociális ügyintézéssel kapcsolatos információkat kapnak.

További kiemelt programelem a szakmaképzés. Fontos, hogy a fogvatartottak szabadulásuk idejére szakmát szerezzenek, ezzel is esélyesebbé válva arra, hogy a társadalom hasznos tagjai legyenek.
A szabadulást követően is fordulhatnak segítségért a szakemberekhez a volt fogvatartottak, hiszen kikerülést követően 1 évig tanácsadást kérhetnek életviteli problémáik megoldásában.

A projektről bővebben a TEtt-program oldalán olvashatnak!
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú, "Fogvatartottak reintegrációja" című projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció