A Budapesti Fegyház és Börtönben ülésezett a Magyar Börtönügyi Társaság Biztonsági Szekciója

Publikálva: 2016. május 18.

A Magyar Börtönügyi Társaság Biztonsági Szekciója soros ülését tartotta a Budapesti Fegyház és Börtönben, Nyima Tamás bv. ezredes, szekcióvezető elnökletével. A tudományos fórum aktuális témája a "Biztonságtechnikai eszközök jelenlegi, illetve jövőbeli alkalmazhatósága a magyar büntetés-végrehajtásban" volt.

Nyima Tamás megnyitóbeszédében hangsúlyozta a biztonságtechnika szükségességét és hasznosságát a Büntetés-végrehajtási Szervezet életében, majd felkérte Bartos Róbert bv. őrnagyot, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága Biztonsági Szolgálatának főreferensét az első előadás megtartására.

Fotó: MBT Biztonsági Szekció

Őrnagy úr előadásának első felében áttekintést adott a büntetés-végrehajtási tevékenység során használt biztonságtechnikai eszközök múltjáról, valamint jelenéről. Elmondta, hogy a technikai eszközök megjelenése előtt az élőerő, valamint a fizikai akadályok jelentették elsősorban a szökések megakadályozásának lehetőségét. Az 1980-as évek közepétől jelentek meg az első technikai eszközök, illetve az ehhez kapcsolódó alaprendszerek a szervezet életében, melyek közül több a mai napig üzemképes és a nap 24 órájában őrzi a börtönök biztonságát. Kihangsúlyozta, hogy az IP alapú eszközök térnyerésével kell törekedni fejlesztésekre, majd bemutatta a reintegrációs őrizetre rendszeresített eszközök működését.

A második előadás a modern csomag-, jármű- és személyvizsgálat technikai eszközeinek témájával, a drónok működésével, valamint azok technikai hátterével foglalkozott. A jelenlévők megismerhették a programozható kézi fémdetektorok működését, valamint azok előnyeit.

Fotó: MBT Biztonsági Szekció

A harmadik előadásnak a témája a videotechnikai újítások, az új kameratípusok technológiai fejlődése, valamint az ezekhez kapcsolódó technológiák bemutatása volt. Elhangzott, hogy a kamerák működéséhez elengedhetetlen a jól átlátható terület, a megfelelő megvilágítás, valamint az optikai érzékenység. A konferencia résztvevői betekintést nyerhettek a hőkamerák technológiai hátterébe, az infralámpák, a lézer megvilágítás használhatóságába és előnyeibe is.

A témához kapcsolódóan, az egységesített rendszerek létrehozásának gondolatáról több kérdést is feltettek az érdeklődők. Az előadásokat, illetve a hozzászólást követően Nyima Tamás bv. ezredes röviden értékelte a konferencia tapasztalatait.

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció