Triatlon Szolnokon

Publikálva: 2014. november 11.

Ötödik alkalommal rendezte meg a JNK Szolnok Megyei Bv. Intézet a Magyar Honvédség 86. Szolnok Helikopterbázissal és a szolnoki börtönőrök által alakított Rendezett Jövőért Egyesülettel karöltve a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Igazságügyi Triatlonversenyt.

Ez a szám már megengedi, hogy hagyományosnak nevezzük a megmérettetést, ez a verseny azonban míg él (és reméljük, hogy még sok évig megtarthatjuk) rendhagyó lesz.  A versenyszámok távjai (4 km futás, 16 km kerékpár, 200 m úszás) egy kellemes bemelegítés a profi triatlonversenyzők számára. Ám ahogy Tóth Gábor bv. ezredes intézetparancsnok a megnyitójában kihangsúlyozta:  „Nem olyan nagy tragédia, ha ezen a versenyen nem születnek világ- és Európa csúcsok. Az a célunk, hogy a hétköznapokban a hivatali tevékenységük során együtt dolgozók a sportpályán, majd a terített asztal mellett erősítsék kapcsolatukat. Meggyőződésem, hogy a közös sportolás és az azt követő kötetlen együttlét  erősíti a megjelent szervezetek közös munkájának hatékonyságát.”
Rendhagyó volt a Helikopterbázis kiképzési főnökének verseny előtti eligazítása is, aki kihangsúlyozta, hogy a futó és kerékpár számok helyszínéül szolgáló helikopter felszálló pályán „a helikopternek mindig elsőbbsége van!”.
A bírókból, ügyészekből, rendőrökből, katasztrófavédőkből, börtönőrökből, kormányhivatali tisztviselőkből, katonákból álló 13 csapat és a nekik szurkoló 70-80 fős nézőközönség  számára így egészen kivételes élmény volt a verseny. Bár az eligazításon csak a helikopterek elsőbbségéről esett szó, a versenyt is a bázis csapata nyerte meg. A szolnoki bv. intézet csapata az ötödik helyen ért célba. Idén először egy szomszéd megye is képviseltette magát a Békés Megyei Bv. Intézet csapatával. Az eseményt babgulyás-ebéd zárta.

Forrás: JNK-Szolnok Megyei Bv. Intézet