Bibliát másolnak a fogvatartottak és a személyi állomány tagjai Állampusztán.
Kézzel írott Bibliát szán ajándékba Ferenc pápának több büntetés-végrehajtási intézet. Csorba József, az intézet katolikus lelkipásztora kérte a börtön dolgozóit és elítéltjeit, hogy másoljanak szép kézírással egy oldalt a Bibliából.
A börtönbe március végén hozták a speciális papírt a másoláshoz. Az intézet dolgozói közül 50-en ragadtak tollat. A fogvatartottak nagy odafigyeléssel, koncentrálással igyekeztek eleget tenni a nemes feladatnak. Több, mint 50 fő vett részt a másolásban.
Intézetünk Ézsaiás könyvéből másolt egy részletet, valamint a Makabeusok II. könyvét formázta.
A Szegedről indult kezdeményezésben több intézet, rendőrség, civil szervezet, könyvtár is részt vesz. A kész másolatokat április végén juttatjuk vissza a plébániához. A tervek szerint a kézzel írott szöveget szeptemberben zarándokok viszik Rómába Ferenc pápának.
A biblia szó az ógörög biblion többes száma, jelentése „könyvek”. Ez az egyszerű név találóan fejezi ki, hogy e műnek a rendkívülisége nem külső formájában van, hiszen csak könyveket, látszatra más emberi művekhez hasonló írásokat tartalmaz. A Bibliát gyakran egyszerűen „Írásnak”, „Írásoknak”, továbbá „Isten Igéjének”, „Szentírásnak”, „Könyvek Könyvének” is hívják. Az „Isten Igéje” elnevezés a Bibliából származik: Isten prófétákon keresztül közölt kinyilatkoztatásának megkülönböztető jelölésére szolgál Ezen kívül Ézsaiásnál az „Úr könyve” néven szerepel. Eszerint tehát a Biblia Isten könyve az emberek számára.
A Biblia könyvei mintegy 1500 esztendő folyamán, az Kr. e. 2. évezredtől az Kr e. 4. századig Izrael népe körében, a Kr. u. 1. században pedig az őskeresztény egyház körében keletkeztek. A hagyomány szerint körülbelül negyven személy írta a Biblia könyveit; voltak közöttük papok, királyok, orvosok és egyszerű közemberek is.