„Bv. arany” 32 év tapasztalatáért

Publikálva: 2015. augusztus 24.

A büntetés-végrehajtási szervezet több dolgozója - köztük intézetünk nyilvántartási osztályvezetője - is kitüntetésben részesült az augusztus 20-a alkalmából az Országos Parancsnokságon megtartott rendezvényen.

A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságán Csóti András bv. altábornagy úr, országos parancsnok adta át az elismeréseket. Magyarország belügyminisztere állami ünnepünk, augusztus 20-a alkalmából kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréséül a Büntetés-végrehajtási Szolgálatért Emlékplakett "ARANY" fokozatát adományozta Bazsó István alezredes, bv. tanácsosnak, az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet nyilvántartási osztályvezetőjének.

Forrás: BVOP
Ennek okán mi is végigtekintettünk a kolléga eddigi életútján. 1983. szeptember 1-től kezdett dolgozni Állampusztán a Célgazdaságnál, (a mostani Kft. jogelődjénél). A sorkatonaság letöltését követően 1987. szeptember 1-től lett hivatásos állományú az akkori Igazgatási Szolgálatnál. 1989-től levelezőn elvégezte a Rendőrtiszti Főiskolát. 1998-ban bv. szolgálatért emlékplakett ezüst fokozatát kapta meg. Közben a ranglétrát végigjárva haladt előre, 8 éve a nyilvántartási osztály vezetője, 2012-ben bv. tanácsosi címet kapott.
Munkájában nem csak a napi feladatok jelentenek kihívást, - a közel 1200 fogvatartottunk befogadásával, szabadításával, kérelmeivel, foganatba-vételeivel dolgozó beosztottak ellenőrzése, figyelemmel kísérése, az osztály munkájáért vállalt felelősség – hanem, ahogy az elismerések is mutatják, az ezen felül végzett munka is.
Az új számítógépes program (Főnix-FANY) fejlesztésében és tesztelésében Állampuszta, ezen belül a nyilvántartási osztály és vezetője is nagymértékben részt vett.
A Bv. Kódex elzárásosokra vonatkozó fejezetének előkészítésében, valamint a végrehajtási rendeleteinek előkészítő bizottságában is feladatot vállalt, felhasználva az intézet elzárást töltő fogvatartottaival kapcsolatos észrevételeket és a hosszú évek e területén szerzett tapasztalatát.

Alezredes úr elmondta, a nyilvántartási szakterületen kezdte a tényleges bv-s munkát. Büszke arra, hogy nem csak a szakterületet érintő kérdésekben kérték ki a szakmai véleményét, részt vehetett a FANY bevezetésében, a bv. tv. és a végrehajtási rendeletek előkészítő bizottságaiban. Tudomása szerint ő az országban a legrégebbi igazgatásos (nyilvántartós) dolgozó.

Gratulálunk az elismeréshez, és hasonló kitartó munkát kívánunk a további feladatokhoz is!

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció