Június 14-én, a Véradás Világnapján rendezett közös egészségnapot a Budapesti Fegyház és Börtön, valamint az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet. A személyi állomány részére szervezett program célkitűzései között a prevenció, az esetleges problémák korai kiszűrése, az egészségtudatos életmód és a rendszeres véradás népszerűsítése egyaránt szerepeltek.
Az egészségügyi kockázatok korai felismerése fontos tényező mind a prevenció, mind az egészségtudatos életmód szempontjából. Az ehhez szükséges állapotfelmérés érdekében a dolgozók nyolc szűrőállomást kereshettek fel, ahol többek között testtömegindex meghatározáson, vérnyomás-, koleszterin- és vércukormérésen, szemészeti, bőrgyógyászati vizsgálatokon, valamint Hepatitis-szűrésen vehettek részt. Valamennyi vizsgálat esetében lehetőség nyílt az eredmények személyre szóló kiértékelésére és a tanácsadásra is.
A szűrővizsgálatok mellett az egészségügyi szakemberek széleskörű tájékoztatást nyújtottak annak érdekében, hogyan tehetjük mindennapi életünket kis odafigyeléssel egészségesebbé. A gyógytornásztól a tartásjavítást elősegítő és az ülőmunka okozta hát-, vagy derékfájdalom megelőzésére szolgáló praktikákat tudhattunk meg. A hízni vagy fogyni vágyók, a cukorbetegek, valamint a magas vérnyomással és trigliceridszinttel küzdők számára dietetikusok nyújtottak speciális tanácsadást. Az újraélesztési és elsősegélynyújtási gyakorlat során a résztvevők feleleveníthették, hogy mik az elsődleges teendők vészhelyzetben.
A Véradás Világnapjára időzített rendezvényen több ízben elhangzott, hogy egy véradással akár három életet is megmenthetünk. A Budapesti Fegyház és Börtön, valamint az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet közös egészségnapján 44 kollégánk döntött úgy, hogy önkéntes véradóként önzetlen segítséget nyújt, hiszen a vér semmivel nem pótolható.