A büntetés-végrehajtási intézetekben megvalósuló program célja az elítéltek és az előzetesen fogvatartottak társadalmi és munkaerőpiaci reintegrációjának erősítése, ezen keresztül az elkövetők bűnismétlési kockázatának csökkentése.
A 3,5 milliárd forint európai uniós, vissza nem térítendő támogatásból a projekt keretében 2020 júniusáig összesen 4000 fogvatartott és 1000 fogvatartotti hozzátartozó részesül reintegrációt segítő humánszolgáltatásokban.
A projekt célkitűzései között szerepel, hogy a fogvatartottak már a szabadulásukat megelőzően felkészüljenek a munkaerőpiaci és társadalmi visszailleszkedésre. Az intézetekben dolgozó tanácsadók felmérik azokat a szolgáltatási igényeket, melyek szükségesek a fogvatartottak szabadulás utáni sikeres beilleszkedéséhez. A szabadulás utáni beilleszkedést segíti elő a családi kapcsolatok megerősítése, valamint, hogy a helyi közösség számára nyújtott jóvátételi programokon keresztül a fogvatartottak felelősségvállalása és a közösségi értékek iránti elköteleződése is erősödik.
A fogvatartottak közül 1800 főnek lesz lehetősége kompetenciafejlesztő (konfliktuskezelő, agressziókezelő, kommunikációs, önismereti, életvezetési) csoportfoglalkozáson részt venni. 1000 fogvatartott számára biztosított a lehetőség piacképes szakma megszerzésére.
A program megvalósításán intézetünkben két tanácsadó dolgozik a helyi büntetés-végrehajtási intézeti szakmai vezető irányításával. A projekt jelenleg a toborzás és tájékoztatás fázisában jár. Az intézetben plakátok adnak hírt a programról, mely minden fogvatartott részére elérhető.
A projektről bővebben a TEtt-program oldalán olvashatnak!
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú, „Fogvatartottak reintegrációja” című projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.