Ünnepélyes keretek között adták át a Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet 126 férőhelyes martonvásári objektumát március 23-án. Az eseményen részt vett Tasnádi László, a Belügyminisztérium rendészeti államtitkára, valamint Csóti András bv. vezérőrnagy, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka.
A korábban strukturális átalakítás, valamint gazdaságossági szempontok miatt bezárt objektum ismételt hasznosítására a férőhelybővítési program keretében készült javaslat.
A tervezés és kivitelezés az európai uniós szabályoknak megfelelően és az Európa Tanács ajánlásainak figyelembevételével valósult meg, a beruházás megrendelője a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága volt.
A beruházás terveit a Koller és Társa Tervező Kft. készítette, a kivitelezést pedig a ZÁÉV Építőipari Zrt. végezte. A bontási munkálatokon összesen mintegy 11.000 munkaórában, naponta 18-20 fogvatartott dolgozott. A biztonságtechnikai rendszerek megtervezését az intézet végezte, melyet a baracskai és székesfehérvári objektum rendszeréhez szorosan csatlakozva alakítottak ki. A műszaki átadás-átvétel 2015. február 26-án megtörtént, az objektum kialakításának bruttó költsége 330 millió Ft volt. Az objektum felszerelése a belső ellátás keretében valósult meg a fogvatartottakat foglalkoztató gazdasági társaságok bevonásával, fogvatartottak által előállított termékekkel.
A 126 fogvatartott befogadására alkalmas objektumban 18 lakóhelyiséget alkakítottak ki. A körletépületben minden szinten található reintegrációs tiszti iroda, az I. emeleten lett kialakítva az egészségügyi helyiség, az alagsorban pedig az ellátás helyiségei: a melegítő konyha, étkező, kiétkező bolt, raktárak és a közösségi terem. A kapuügyelet épületében kapott helyet többek között az ügyeleti helyiség, a szerverszoba, az öltöző helyiségek, valamint a látogató helyiségek.
Az átadott objektumba két héten belül megkezdődik az alacsony biztonsági kockázati csoportba sorolt, külső munkahelyen dolgozó elítéltek betelepítése.
A környező települések önkormányzataival történő kiváló együttműködésnek köszönhetően a toborzási tevékenység eredményes volt, a beruházás kapcsán a büntetés-végrehajtási szervezet 62 új munkahelyet teremtett.
A személyi, tárgyi, szervezeti, biztonságtechnikai feltételek adottak a biztonságos működtetéshez. A felújított objektum a kor biztonsági kihívásainak és a jog- és szakszerű fogvatartás minden követelményének megfelelő környezetet biztosít az itt elhelyezendő fogvatartottaknak, valamint kiváló munkakörülményeket teremt az itt dolgozók számára.
További tervek között szerepel a körletépület külső hőszigetelése, illetve az ehhez tartozó homlokzat-felújítási munkálat, mely jelentős mértékben javítja majd az objektum külső képét.