Különleges festmény került a nyíregyházi rendőr-főkapitányság tanácstermének falára. Sárkányölő Szent György alakját a Tiszalöki Országos Bv. Intézet egyik elítéltje festette meg, aki a börtönfalakon belül sajátította el a festés művészetét. Az ünnepélyes festményátadást november 19-én tartották Nyíregyházán.
Sárkányölő Szent György alakja a katonai szentek sorából emelkedik ki, ábrázolása sok festőt és szobrászt megihletett. Farkas Sándor elítélt idén kora tavasszal kezdte megfesteni a több, mint 200x150 cm-es olajfestményt, munkálatai három hónapon át tartottak. Nehéz munka volt, hiszen eddig még nem dolgozott olajfestékkel, és a „megrendelés” is különleges helyről érkezett. Az elkészült képet Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság tanácstermében helyezték el.
Az ünnepélyes átadáson Kormos László r. ezredes megköszönte a festő munkáját, valamint hozzátette, hogy művészi magaslatokat érint a tehetsége. Mészáros László bv. dandártábornok kiemelte, hogy a reintegrációs tevékenység alappillérei között a munkáltatás, az oktatás és a szakköri tevékenységek előtérbe helyezése nagyon fontos. Sokszor nem is tudja egy elítélt, hogy tehetséges, amíg lehetőséget nem kap annak kibontakoztatására. Farkas Sándor esetében is sikerült elérni ezt a célt.
„Van egyfajta kettősség.”
"Nem nehéz megfogalmazni, hogy miért volt jó megfesteni ezt a képet" - nyilatkozta a festő. - "Eleve jó volt az ötlet, amellyel a rendőrség megkereste az intézetet. Van egyfajta kettősség, amely a képet jellemzi. Ott van a sárkány és a sárkányölő. Mintha a jót és a rosszat, vagy a rendőrt és a rablót jellemezné. Nagyon örültem neki, hogy megfesthettem, hiszen a munkám a hobbim is. Házi műhelyesként dolgozom, festő vagyok. Nem tanult szakmám, magam sajátítottam el Tiszalökön. Részt veszek az intézet dekorációs tevékenységében, és szerencsére sokat járok a könyvtárba. Utána olvasok annak, amit készítek. Szabadulás utáni terveim között szerepel az is, hogy tovább festek és hiszek benne, hogy ebben a megtalálom a lehetőségeimet."