Fogvatartottak sütötték a martonvásári gyermekotthon lakóinak karácsonyi kalácsát

Publikálva: 2016. december 15.

A Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben elhelyezett elítélteket foglalkoztató Annamajori Mezőgazdasági és Kereskedelmi Kft. is csatlakozott ahhoz a büntetés-végrehajtás által elindított jóvátételi programsorozathoz, amelynek egyik állomásaként a péküzemben dolgozó fogvatartottak közreműködésével 115 mákos tekercset készítettek el és ajánlottak fel a Pápay Ágoston Diák- és Gyermekotthon, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola gyermekei számára

Forrás: KDOBVI

Az ünnepélyes ajándékozásra 2016. december 15-én került sor a Kft. péküzemében. A martonvásári intézmény igazgatója, Orbánné Molnár Anikó köszönetét kifejezve, örömmel vette át a finomságokat a Kft. ügyvezető igazgatójától, Laczkó Lóránt bv. ezredestől.

  Forrás: KDOBVI

 Forrás: KDOBVIA 100% állami tulajdonban lévő gazdasági társaság a Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben elhelyezett elítélteket foglalkoztatja, akiknek nemcsak a munkáltatása folyik itt, hanem a szakképzése is. A cég a péküzemen kívül mezőgazdasággal, állattenyésztéssel, tejtermeléssel, méhészettel és kertészeti tevékenységgel is foglalkozik, a büntetés-végrehajtáson belüli gazdasági társaságok közül a legnagyobb földterülettel és a legszélesebb termékpalettával rendelkezik.

A pékségben összesen 142 fogvatartott dolgozik, ahol éves szinten közel 30.000 munkaórában, 1900 tonna liszt felhasználása során több mint 270 féle pékárut készítenek el. A 2012-ben átadott pékség egyre nagyobb mértékben kapcsolódik be a büntetés-végrehajtás belső ellátásába, hiszen ebben az évben már tizenhárom börtön, úgynevezett kiétkezési boltjába szállít termékeket, sőt évente átlagosan 1800 tonna kenyeret, megközelítőleg 3,5 millió darab péksüteményt és 103 tonna fagyasztott árut gyártanak itt.

Forrás: KDOBVI

Az annamajori kft. nagy hangsúlyt fektet a fogvatartottak képzésére. Az itt megszerzett tudással és a jellemzően legalább háromévnyi szakmai gyakorlattal bármely szabaduló fogvatartott el tud helyezkedni a munkaerőpiacon. Jelenleg is több OKJ-s szakmunkásképzés zajlik, amelyben összesen 57 elítélt vesz részt. A tavalyi évben négy, az idei évben hét fogvatartott szerezte meg a szakmai végzettséget, sőt volt olyan eset is, amikor egy már szabadult fogvatartott csakis azért ment vissza a börtönbe, hogy ott levizsgázhasson, aki szabadulását követően is pékként helyezkedett el.

A baracskai székhelyű bv. intézet évek óta részt vesz különböző jóvátételi programokban. A fogvatartottak a munkavégzésük mellett rendszeresen vállalnak például temetőtakarítást vagy szemétszedést.

 

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció