A Békés Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet fogvatartottai a Mi egy Másért Közhasznú Egyesülettel megkötött együttműködési megállapodásnak köszönhetően jóvátételi program keretein belül segítettek a Béke sugárúti Óvodának.
A fogvatartottak gyereknap alkalmából, jóvátételi program keretein belül segítettek a Béke sugárúti óvodának. A sajtótájékoztatón az érdekeltek elmondhatták véleményüket a programról, valamint arról, hogy képviselt közösségük számára mit is jelent intézetünk megjelenése, segítő közreműködése egy helyi óvodában.
Elősként Dr. Becseiné Lock Gabriella, a gyulai Béke sugárúti Óvoda vezetője mondta el, hogy egy régi álma vált valóra azzal, hogy mezitlábas tanösvényt hozzanak létre. Ez a hetven méteres alkotás a gyermekek érzékeire, érzeteire lesz nagy hatással, amit majd június 3-án szeretnének átadni, ekkor tartják ugyanis az óvodában a gyermeknapi ünnepséget.
Ament Balázs, a Mi egy Másért Közhasznú Egyesület elnöke elmondta, hogy az óvoda rajtuk keresztül került kapcsolatba a gyulai börtönnel. Fontos számukra ez a kapcsolat, mivel az egyesület leginkább ifjúságvédelmi feladatokat és programokat szervez a városban. Az ilyen és ehhez hasonló eseményekkel, célcsoportjukat közvetlen megérintve tudnak fejlesztő és bűnmegelőző programokat szervezni.
Hafenscher Csaba Zoltán bv. ezredes, a Békés Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet parancsnoka nagy örömmel vette, hogy az egyesülettel kötött együttműködési megállapodást követő napokban a bv. intézet már felkérést is kapott a jóvátételi programra. Kiemelte, hogy ezek a programok nemcsak a fogvatartottak számára bírnak pozitív hatással, hanem a társadalomnak is egy visszajelzést adhat, hogy a börtön falain belül lévő személyek nagy többsége igenis vissza szeretne illeszkedni a társadalomba.
Végül, de nem utolsó sorban Kónya István, Gyula város alpolgármestere mondta el, hogy nem csak a több száz milliós beruházások fontosak a városnak, hanem az ilyen társadalmi értéket növelő programok is. Kiemelte, hogy a város támogatja a bv. intézet részéről történő reintegrációs törekvéseket, mivel fontos, hogy a társadalom elfogadó és befogadó legyen a bűnt elkövetett személyekkel szemben. Az alpolgármester rávilágított arra is, hogy a jóvátételi program során a szülők és gyermekek is láthatták annak pozitív eredményeit, közvetve találkozhattak is a fogvatartottakkal. Negatív visszhangot nem észlelt ezzel kapcsolatban, ami azt is jelentheti, hogy a közösség valóban elfogadó.