Megjárta a győri börtönt a bokszoló

Publikálva: 2016. augusztus 8.

A győri börtön vendége volt a napokban Kelemen Balázs. A profi ökölvívó bajnok életéről, pályájáról, a kitartás, a hit, az önzetlen segítés fontosságáról mesélt a fogvatartottaknak.

Ha csak néhány órára, de a napokban a Győr-Moson-Sopron Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet vendége volt Kelemen Balázs profi ökölvívó bajnok. Persze nem valami "rosszaság" miatt, hanem mert az intézetparancsnok meghívására életéről, pályájáról, élményeiről mesélt a fogvatartottaknak, beszélgetett velük, majd kérdésekre válaszolt a börtönrádióban.

 Fotó: Gy-M-S Megyei Bv. Intézet
"-Olvastam a Kisalföld egyik cikkét Balázsról, hogy pozitív ember, a "ringben oroszlán, a mindennapi életben pedig szelíd jótevő". Felkeltette az érdeklődésemet és gondoltam, hogy életével, gondolkodásmódjával jó példát adhat a fogvatartottaknak." - említette Mihály Attila bv. ezredes, a győri intézet parancsnoka.
Kelemen Balázs hallgatóságának elmesélte, hogy 16 évesen kóstolt bele a bokszolásba. Jó pár edzés után úgy döntött, hogy elindul a sportolói pályán. Ahogy fogalmazott: akarata volt, nem tehetsége. Ez a rendíthetetlen akarat megteremtette gyümölcsét: egymás utáni sikerek következtek az életében – itthon és külföldön is, amatőr és profi ökölvívóként is. Egészen addig, hogy interkontinentális és nagyközépsúlyú nemzetközi bajnok lett. Mérkőzései mindig eseményszámba mentek. A sportoló hangsúlyozta, hogy mindezt annak is köszönhette, hogy hitt magában és szívvel-lélekkel mindent megtett a nézőkért.

Fotó: Gy-M-S Megyei Bv. Intézet
"Persze nem szabad elszállni az eredményektől. Minden ember ötről indul, csak van aki tízig jut, van aki a nullára csúszik" - jegyezte meg hallgatóságának a bokszoló.
Mesélt arról is, hogy a napi hajsza, a szigorú edzésrend fáradalmait a természetben, a folyóparti csendben piheni ki. Szenvedélye a horgászat, a víz és a természetjárás. Az utóbbi gyökere gyerekkorába nyúlik vissza. Hittanosként plébánosuk minden évben nomád tábort szervezett nekik a Bakonyba. Ez olyan mély nyomot hagyott a lelkében, hogy azóta is erdőbe, zöldbe járó ember maradt.

Fotó: Baranyai Edina, Kisalföld
Mivel Kelemen Balázs kitüntetett életmentő is, a börtönparancsnok kérésére felidézte azt az esetet is, amikor évekkel ezelőtt barátjával egy fuldokló gyermeket mentettek ki a Dunából. A kapott pénzjutalmat - mivel nehéz sorsú családról volt szó - a megmentett fiú beiskolázására ajánlotta fel. Mesélt a fogvatartottaknak arról is, amikor a három évvel ezelőtti nagy árvíz idején a legnagyobb közösségi oldalon keresztül húszfős segítő csapatot szervezett - köztük edzőit, barátait - akikkel napokon át legények voltak a gáton. A bajnok áldozatos helytállását a Vöröskereszt oklevéllel ismerte el. A fogvatartottak lelkesen megtapsolták a jótevő bokszolót.
"A bokszolókról, sportolókról általában olyan kép él az emberekben, ami nem éppen hízelgő. Más a ring és más a mindennapi élet. Nekünk is van szívünk, vannak érzéseink, szenvedélyeink, és ismertségünket mások javára kihasználva ott és azzal segítünk, amivel tudunk." - hangsúlyozta Kelemen Balázs, aki a beszélgetés után saját készítésű ajándékot kapott az egyik rabtól, majd a börtönrádió stúdiójában hosszan válaszolt a fogvatartottak kérdéseire.

Gülch Csaba újságíró, Kisalföld

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció