Segítség a szabaduláshoz

Publikálva: 2017. december 22.

Irodalomterápiás és a fogvatartottak munkaerő-piaci elhelyezkedését elősegítő képzéseket szervezett a Váltósáv Alapítvány az intézetben. 12 fő 80 órás képzése zárult le a napokban.

Fókuszban a munka címmel munkaerő-piaci képzést tartottak a fogvatartottaknak. A képzés célja a fogvatartásból szabadultak munkaerő-piaci ismereteinek bővítése, a készségek és ismeretek átadása a témában, tájékoztatás és segítségnyújtás a segítő erőforrásokról és intézményekről, a munkaügyi jogszabályokról, a munkaadók elvárásairól, a tipikus vészhelyzetekről és azok megelőzéséről, az eredményes elhelyezkedésről. A foglalkozásokon olyan témák szerepeltek, mint az elvárások és lehetőségek, elhelyezkedés büntetett előélettel; erkölcsi bizonyítvány, munkaerő-piaci alapismeretek (álláskeresés, jelentkezés munkára: önéletrajz, motivációs levél, álláskeresés, álláshirdetések feldolgozása), felkészülés a munkakezdésre (munkaviszony létesítése, a foglalkoztatás formák, juttatások, munkaidő-beosztás, munkarend, munkaidő, dokumentumok, szerződés), hatékony kommunikáció, stresszkezelés, fizetés (bruttó-nettó), adózás, tb., bevétel-kiadás.

Digitális kompetencia fejlesztés 50 órás képzésén az információs és kommunikációs technológiai (IKT) tudás alapelemeivel ismerkedtek a fogvatartottak. Az ismeretek jelentős része digitalizálva van, így a digitális kompetencia hiánya a társadalmi egyenlőtlenség egy újabb dimenzióját eredményezi. A képzés célja, hogy a résztvevő otthonosabban mozogjon a virtuális környezetben, tudja önállóan használni a számítógépet és a legfontosabb részeit, megismerkedjen a leggyakrabban használt programokkal, eligazodjon a Windows operációs rendszer felületén, valamint tudjon önállóan képet, szöveget szerkeszteni, táblázatot kezelni, az interneten eligazodni. A képzés általános célja, hogy alapvető digitális kompetenciákat fejlesszen. A képzés során a résztvevő megtanulták önállóan megszerkeszteni az önéletrajzukat, majd azzal interneten állásra jelentkezni. A képzés során megszerzett ismeretek alapjai lehetnek egy későbbi ECDL, vagy bármilyen más informatikai OKJ-s képzésnek.


Forrás: Állampusztai OBVI

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció