Sikeresen pályázott a kalocsai fegyház

Publikálva: 2016. január 5.

A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács által kiírt, a "Bűnmegelőzési projektek 2015. évi megvalósítására" meghirdetett pályázaton több mint kétmillió forintot nyert a Kalocsai Fegyház és Börtön.

A "KÉSZ! - KÉpzésekkel a SZabadulásért. Bűnmegelőzési program a Kalocsai Fegyház és Börtönben" című pályázatot a Váltó-sáv Alapítvánnyal és a Magyar Bűnmegelőzési és Börtönmissziós Alapítvánnyal közösen valósítja meg az intézet.
Indul biblioterápia képzés nőknek, amely jórészt a Boldizsár Ildikó-féle biblioterápiás módszerre épül, felhasználva természetesen a Váltó-sáv Alapítvány munkatársai által kifejlesztett játék-, művészet- és írásterápia módszereit is.
A digitális kompetenciafejlesztés kurzus célja, hogy a résztvevő otthonosabban mozogjon a virtuális környezetben, tudja önállóan használni a számítógépet és megismerkedjen a leggyakrabban használt programokkal.
A kommunikációs és önismereti program alapcélja a kommunikációs és önismereti kompetenciák fejlesztése/fejlődése, amely nagyon fontos a munkaerő-piaci elhelyezkedés szempontjából (is).

Forrás: Kalocsai Fegyház és Börtön

Indítunk Zákeus-programot is, amely alapja a helyreállító igazságszolgáltatás modellje, az igazságszolgáltatás biblikus modellje (Lk 9, 10.). Ennek alapja egy olyan filozófia, amely a megtorlás helyett a helyreállítást helyezi előtérbe.
Ezen kívül jóvátételi programokat is szervezünk a Kalocsai Fegyház és Börtön, valamint a Magyar Bűnmegelőzési és Börtönmissziós Alapítvány kezdeményezésére.

Pályázatunk a fogvatartottak képzése mellett a személyi állományi tagok tudásbővítését is feladatául tűzte ki, ezért lesz a büntetés-végrehajtási intézetben tevékenykedő szakembereknek továbbképzés, tudásbővítés, meghívott szakemberekkel történő interaktív előadás és témafeldolgozás.
Előadónk lesz Dr. Tóth Herta: Családon belüli erőszak és bűnelkövetés témában. Dr. Hegedüs Judit: Segítő munka/lelki egészség a büntetés-végrehajtásban – a személyi állomány támogatásának lehetőségei előadásával. Toma Andrea: Testi egészség – lelki egészség (népbetegségek, szűrések, lehetőségek). Márton Andrea: Drogprevenció és kezelés lehetőségei. Katona Csilla: A helyreállító igazságszolgáltatás (lehetőségek, tapasztalatok, eredmények). Mészáros Mercedes: Civilek a büntetés-végrehajtásban.
A nyertes pályázat által lehetőségünk van arra, hogy a személyi állomány tagjainak és a fogvatartottaknak is gyarapodhasson tudásuk.

 

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció