A tököli Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézete a 2015-ös évben eddig két nagyobb lélegzetű, több intézetet megmozgató programot szervezett fiatalkorú fogvatartottak számára. A május 20-ai tanulmányi versenyt követően most, július 15-én színjátszásban, a kreatív képességeiket csillogtathatták meg a négy résztvevő intézet fogvatartottai.
A tököli Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézete szervezte azt a versenyt, amelyet "A legjobb színpadi alkotás" cím elnyeréséért hirdetett meg négy fiatalkorú bv. intézet között. A Bács-Kiskun Megyei, a Baranya Megyei, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet, valamint a Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézete által előadott színdarabok között volt, amely improvizációs elemek és cigány népmese felhasználásával készült, más intézet népmesével állt színpadra és volt hiteles szemtanú visszaemlékezése alapján készült igaz történet is.
A megmérettetésen a Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézete bizonyult a legjobbnak, akik végül magukénak tudhatták "A legjobb színpadi alkotás" címet, valamint az első helyezéssel járó emlékplakettet és oklevelet. A "Süket halál, avagy matt az életnek" című győztes színdarab szövegkönyvét Nagy Klára Katalin bv. százados írta, és Csizmadia Csaba bv. századossal együtt álmodták színpadra.
A zsűrit képviselte Dr. Vass Lucia, Tököl város alpolgármestere, valamint Török Edina, bv. alezredes, a BvOP Fogvatartási Ügyek Szolgálata, Reintegrációs és Módszertani Főosztályának főosztályvezetője, valamint két színházi szakember, Frenkó Zsolt, rendező-dramaturg, és Halász László, a tököli Művelődési Központ és Könyvtár igazgatója. A zsűri szakmai tanácskozásának eredményeképpen egy különdíjat is kiosztottak, melyet a Baranya Megyei Bv. Intézet kapott. Ezt az elismerést Török Edina bv. alezredes ajánlotta fel a BvOP részéről, és nyújtotta át az intézet képviselőjének.
A Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézetének célja az volt a verseny megrendezésével, hogy a fiatalkorú fogvatartottak értelmes, a személyiségüket építő elfoglaltsággal töltsék hétköznapjaikat. A tököli versenyen 34 előadó és 40 néző számára adott maradandó élményt. Az intézet vezetése bízik abban, hogy a csapatmunka eredményeképpen könnyebbé válhat a fogvatartottak egymás közti kommunikációja, és szabadulásukat követően is bátrabban megállják majd a helyüket az adott emberi kapcsolatokban és élethelyzetekben.