2017. augusztus 7. és 11. között immár hagyományosan szerveztek „egészséghetet” a Szabolcs-Szatmár Bereg Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
Az ítélkezési szünetet kihasználva egész hetes, hasznos elfoglaltságot szerveztek a fogvatartottaknak. A napirenddel összhangban lévő programokat számos meghívott előadó tartotta.
A hétfői napon az Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályáról, Bogár Krisztián c. r. alezredes tartott előadást a pszichoaktív szerek emberi szervezetre gyakorolt káros hatásairól, melyet a résztvevő elítéltek a saját tapasztalataikkal is kiegészítettek.
Kedden az érdeklődők két előadót is hallhattak, akik a legaktuálisabb témakört választották a hallgatóság figyelmének lekötésére. Dr. Obbágy Veronika pulmonológus főorvos asszony, a tüdő- és légzőszervi betegségek okairól, prevenciójáról, kezeléseiről, szövődményeiről tartott beszámolót, majd ezt követte Dr. Papp Katalin egyetemi docens előadása a káros szenvedélyek hatásairól.
A következő napon a rendőrség pszichológusainak előadását hallgathatták meg a szabadságvesztésüket töltők, az otthon maradt családtagoknál felmerülő problémákról, és a szabadulás után már az otthonukban előforduló leggyakoribb konfliktusokról.
A délutáni órákban a megyei Népegészségügyi Intézet járványügyi felügyelője számolt be a zárt közösségekben leginkább előforduló fertőzések, vírusinfekciók terjedéséről, megelőzéséről, illetve kezeléseinek módjairól.
Csütörtökön az intézet pszichológusa Pethő Gábor, valamint Várkondi Gábor pszichológus és egy meghívott külső előadó, Lupák Éva pszichológus tartott csoportos foglalkozást a mindennapi krízisek feldolgozásának technikájáról.
Az egészséghét zárásaként pénteken szinte az egész napot kitöltő, változatos programok követték egymást. A Jósa András Oktatókórház pszichiátriai osztálya képviseletében Kiss Fruzsina tartott előadást a gyakori pszichiátriai megbetegedésekről, majd a Bőr- és Nemibeteggondozó Intézet főorvosa, Dr. Szondy György bőrgyógyászati kórképek felismerése, tünetei, kezelése és megelőzése témában mutatta be prezentációját.
Az előadás közben a háttérben már a True-Band zenekar állította össze hangtechnikáját, hogy a program folyamatosságát nem megszakítva tudják elkezdeni a közel másfél órás koncertjüket.
A színvonalas előadásokon napi szinten mintegy 25-35 fő fogvatartott vett részt. Elmondásuk szerint ismét nagyon sok új ismeretet és hasznos tanácsokat kaptak, melyeket minden bizonnyal a szabadulásuk után is tudnak majd alkalmazni.