E három szó a legősibb keresztény ünnepet jelenti. Elérkezett január 06-a vízkereszt napja, kezdődik a farsangi időszak.
A magyar vízkereszt kifejezés a víz megszenteléséből, megkereszteléséből ered. Az ünnephez számos népszokás kötődik, ezek közül ma már csak az él, hogy ekkor szokás leszedni a karácsonyfát. A keresztény népszokásokról azonban a Börtönben sem feledkeznek meg. Az Intézet lelkésze rövid összefoglalóban mutatta be az ünnep történetét, illetve jelentőségét.
Röviden egy kis vallási kitekintő: A IV. század közepétől Krisztus születésének ünnepe a legtöbb egyházban decemberre került, január 6. megmaradt JÉZUS keresztelése ünnepének. Ekkor a katolikus és ortodox egyházak vízszentelést végeznek. Ennek imái az ünnep fontosságáról, Krisztusnak a Jordánhoz jöveteléről, Krisztus megkeresztelkedésének az emberekre, illetve a környezetre való hatására tanítanak minket. Szokás, hogy ekkor megszentelik a folyókat, patakokat, kutakat. A szentelt víz alkalmas a házunk, munkahelyünk, környezetünkben lévő tárgyak megszentelésére. A szentség nem varázserő, hanem jelzése annak, hogy Isten iránt elkötelezettek vagyunk és neki szenteljük életünket. Ö véd meg a bajoktól, szenvedésektől, betegségektől s ad a hívő embernek sikeres életet. Ennek szellemében az Intézet lelkésze megszentelte az intézet zárkáit és irodahelyiségeit, hiszen az isteni segítségnyújtásra mindenkinek szüksége van.