Hrúz Dénes, a Dűvő együttes vezetője tanítványaival kalauzolta el a hallgatóságot a népzene történetébe a kultúra e fontos szeletének bemutatásával.
A magyar kultúra napját intézetünkben is rendszerint ünnepeljük a fogvatartottak körében. Ez alkalmat teremt arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk hagyományainknak, tárgyi és szellemi értékeinknek. Ilyen érték a népzene és hangszerei, melyeről Hrúz Dénes népzenész, zeneoktató és népzene gyűjtő, a Dűvő együttes vezetője, prímása beszélt a fogvatartottaknak. Hrúz Dénes, és az ifjú tanítványaiból alakult Salgó Zenekar számos elismerésben részesült, a zenekar oktatója állami elismerést is kapott hagyományápoló, értékteremtő munkásságáét.
A zenekar tagjai fiatal koruk ellenére egyenként is elismert népzenészek, akik ez alkalommal zeneileg is színesítették mesterük előadását. A történelmi Magyarország tájegységeinek zenei bemutatása mellett szólaltatták meg a tájegységre jellemző dallamokat, és szemléltették a hangszereket azok jellemzőinek és történetük bemutatása mellett. Ilyen hangszer volt a hegedű, a brácsa, a nagybőgő és a különös érdeklődésnek kitett tekerőlant is. A közel ötvenfős fogvatartotti hallgatóság különös figyelemmel hallgatta a színes megközelítésben megfogalmazott és bemutatott gondolatokat és hangszereket.
Köszönjük a méltó ünneplést!