Csóti András bv. altábornagy, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka és Nagy István bv. ezredes, a Somogy Megyei Bv. Intézet parancsnoka adta át az intézet megújult biztonsági ügyeleti és technikai rendszerét, illetve új közösségi helyiségeit szeptember 2-án.
Az ünnepségre a büntetés-végrehajtási dolgozókon kívül meghívást kaptak a rendvédelmi, igazságügyi, kormányzati szervek, az intézettel kapcsolatban álló társadalmi és gazdasági szervezetek képviselői, valamint a börtön régebbi vezetői.
A rendezvény a Kaposvári Törvényszék Dísztermében kezdődött, ahol az intézet parancsnoka az egybegyűltek köszöntését követően röviden összefoglalta az elmúlt 110 év legfontosabb eseményeit, majd bemutatta az év során elkészült beruházásokat.
Az országos parancsnok elismerően nyilatkozott az intézetben dolgozók szakmai munkájáról, kiemelve a jubileumi ünnepek jelentőségét, amely lehetőséget ad a börtön múltjának és eredményeinek összegzésére, ugyanakkor a jövőbeli célok megfogalmazására.
A Büntetés-végrehajtási Szervezet Szakmai Napja alkalmából országos parancsnoki és parancsnoki jutalomban részesültek kiemelkedő munkát végző kollégáink.
Az ünnepség az intézet főbejárata előtt folytatódott, ahol a díszszalag ünnepélyes átvágását követően a vendégek megtekintették az új biztonsági rendszer irányító központját, majd az I. körleten kialakított galériát.
A rendezvény a 110. évfordulóhoz kapcsolódóan az intézet eddigi 27 vezetőjét megörökítő emléktábla leleplezésével, majd állófogadással zárult a kultúrteremben.
A börtön alapkövét 1905. szeptember 8-án rakták le, működését 1907. május 01-től kezdte meg mintegy 112 fogvatartottal és 21 fegyőrrel. További információ az intézet történetéről itt érhető el.
A 90-es évek elején kialakított biztonsági ügyelet és technikai rendszer az évek során elavult. A BvOP által biztosított közel 14 millió forintból felújítottuk a biztonsági rendszert, megújult a börtön főbejárata, az ügyeleti monitorfal, a teljes kamerahálózat és a személybejárati őrhely is, ami jobb munkakörülményeket biztosít a szolgálatot ellátóknak.
„A fogvatartottak többszakaszos társadalmi és munkaerő-piaci reintegrációja és az intenzív utógondozás modellje” elnevezésű TÁMOP 5.6.3-12/1-2012-0001 azonosító számú kiemelt országos projekt keretében, mintegy 19 millió forintból, a fogvatartotti körleten galéria létrehozásával két közösségi termet alakítottunk ki, amelyekben oktatási, kulturális tevékenységet folytatnak a jövőben, ezzel is segítve a fogvatartottak sikeres társadalmi visszailleszkedését.
Az építészeti átalakítások és a felújítási munkák jelentős részben fogvatartotti munkaerő bevonásával valósultak meg.