A Központi Kórház állományértekezlete

Publikálva: 2017. március 17.

A 2017. február 20-án megrendezett állományértekezleten megtörtént a Büntetés-végrehajtás Központi Kórház 2016. évi munkájának értékelése és egyben a 2017. évi feladatok meghatározása is. Intézményünk munkáját Lajtár József bv. vezérőrnagy úr jóra értékelte.

Az állományértekezletet Lakatos Viktor bv. alezredes, főigazgató-helyettes nyitotta meg.
Ezt követően Dr. Takács Valéria ny. bv. o. ezredes főigazgató főorvos asszony ismertette a 2016-os évben végzett munkánk eredményességét, nehézségeit. Tájékoztatást kaptunk az állományi helyek feltöltöttségéről, a tavalyi évben elvégzett vizsgálatok számáról, továbbá ismertette a fogvatartottak civil egészségügyi intézményekbe és más helyekre való előállításainak adatait is. Szakterületenkénti lebontásban is ismertette a tavalyi évben elvégzett munkák eredményességét.

Főorvos asszony beszédét követően Lajtár József bv. vezérőrnagy úr beszéde következett. Elmondta, hogy fontosnak tartja az előretekintést, pontos, precíz munkavégzést, tevékenységet.
Megemlítette, hogy a Központi Kórházban nem történt olyan rendkívüli esemény, ami intézkedést indokolt volna, vagy ami a civil lakosság ellenszenvét kivívta volna.

Beszélt arról, hogy a kórház fejlesztése 2010 óta napirenden van, és 2017-ben a munkaterületek javítása, az épület állapotának és a munkafeltételek biztosítása a cél.
Vezérőrnagy úr tájékoztatta az állománytagokat, hogy a szakmai átfogó ellenőrzést követően a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága jóra értékelte a Központi Kórház munkáját. Arról is tájékoztatást adott, hogy Miskolcon tervezett új büntetés-végrehajtási egészségügyi központ létrehozása lekerült a napi rendről.

Beszédében említést tett a migrációs helyzetről is. A büntetés-végrehajtás 2015 óta folyamatosan részt vesz a határzár kialakításában, létrehozásában emberi munkaerővel és kerítéselemek gyártásával.
Kitért a napjainkat erősen meghatározó férőhely bővítési programra is, melynek köszönhetően nyolc új börtön, illetve kétezerötszáz munkahely létesül majd. Jelenleg 476 fő tett már le esküt. 2016-ban az átlagtelítettség 131%-os volt a hazai börtönökben.
Sikereket könyvelhetünk el a reintegráció különböző területein – ilyenek  a közfoglalkoztatási program, a reintegrációs őrizet, a pártfogói felügyelői rendszer, továbbá a különböző képzési programok.

Vezérőrnagy úr meghatározta a 2017-es évre vonatkozó feladatokat is. Feladat a teljes fogvatartotti foglalkoztatás elérése, a férőhelybővítés, a migrációval összefüggő feladatok teljesítése, a tiltott tárgyak bejutásának megakadályozása a börtönökbe, illetve a különböző közösségi oldalak elérhetetlenné tétele a szabadságvesztés büntetésüket töltő fogvatartottak számára. További fontos cél a belső ellátás megvalósítása, saját termékek előállítása.

[Forrás: Bv. Központi Kórház]

Menü

Büntetés-végrehajtási Szervezet

Toborzás

Állampusztai Országos Bv. Intézet

Bács-Kiskun Megyei Bv. Intézet

Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Baranya Megyei Bv. Intézet

Békés Megyei Bv. Intézet

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bv. Intézet

Budapesti Fegyház és Börtön

Fiatalkorúak Bv. Intézete

Fővárosi Bv. Intézet

Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézet

Hajdú-Bihar Megyei Bv. Intézet

Heves Megyei Bv. Intézet

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bv. Intézet

Kalocsai Fegyház és Börtön

Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet

Márianosztrai Fegyház és Börtön

Pálhalmai Országos Bv. Intézet

Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

Sopronkőhidai Fegyház és Börtön

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézet

Szegedi Fegyház és Börtön

Szombathelyi Országos Bv. Intézet

Tiszalöki Országos Bv. Intézet

Tolna Megyei Bv. Intézet

Tököli Országos Bv. Intézet

Váci Fegyház és Börtön

Veszprém Megyei Bv. Intézet

Zala Megyei Bv. Intézet

Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja

Büntetés-végrehajtás Központi Kórház

Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet

NKE Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási Tanszék

Börtönmúzeum

TÁMOP 5.6.3 kiemelt projekt

EFOP 1.3.3. kiemelt projekt

Navigáció