A Büntetés-végrehajtás Központi Kórházának fogvatartottjai is lehetőséget kaptak arra, hogy méltón ünnepelhessék az anyák napját. A jeles alkalomból az épület falai is színes díszekbe, megható idézetekbe borultak.
„Csodálatos az, amit egy nő megbír! – Egy nő, aki anya; – egy anya, aki szeret.”
Az anyák megünneplésének története az ókori Görögországba nyúlik vissza. Tavasszal külön ünnepet tartottak Rheának az istenek anyjának, és vele együtt az édesanyákat is megünnepelték.
Magyarországra az ünnep ötletét Petri Pálné, a kultuszminiszteri államtitkár felesége hozta Amerikából és a legelső anyák napi ünnepséget 1925. március 8-án a MÁV gépgyár foglalkoztatójában munkásgyerekeknek tartották. A gondolatot a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt vezetői karolták fel és megtették az előkészületeket az anyák napja országos bevezetésére. 1928-ban már miniszteri rendelet sorolta a hivatalos iskolai ünnepélyek közé az anyák napját.
A kapcsolatok fenntartása, erősítése kiemelt feladata a büntetés-végrehajtásnak, éppen ezért bír nagy jelentőséggel az a számtalan levél, amely az intézményünk falai közül küldtek ki a fogvatartottak, édesanyjuk köszöntése érdekében. Ezen jeles nap lehetőséget teremtett arra is, hogy olyan díszbe öltözhessenek az osztályok, a fogvatartottak szorgalmának köszönhetően, amely az anyai gondoskodásra védelemre és a velük való kapcsolattartás fontosságára emlékeztette betegeinket.