Célegyenesbe érkezett a TÁMOP 5.6.3 „A fogvatartottak többszakaszos, társadalmi és munkaerő-piaci reintegrációja és az intenzív utógondozás modellje” című projekt intézetünkben.
A napokban megtartott záróvizsgákkal lezárult a 2015 februárjában kezdődött asztalosipari összeszerelő OKJ-s szakmaképzés. A foglalkozás bemeneti feltétele volt a 60 órában megvalósuló készség- és képességfejlesztő tréning sikeres teljesítése, melyet követően 17 fő kezdte meg tanfolyami tanulmányait a bv. intézet falain belül.
A szakmaképzést lezáró vizsgán 15 fő adott számot gyakorlati és elméleti tudásáról, valamint vehette kézbe szakmát adó bizonyítványát. Az intézet falain belül kiemelt fontossággal bír a fogvatartottak szabadulás utáni társadalmi visszailleszkedésének elősegítése, támogatása, melyhez az út a munkaerő-piaci részvételen keresztül vezet. Ennek szellemiségében valósulhatott meg az, hogy intézetparancsnoki engedélyezést követően 1 fő résztvevő már szabadulását követően, otthonából tért vissza a börtönbe levizsgázni, növelve ezzel munkavállalási esélyeit.
Ahhoz, hogy a büntetésüket töltő személyek, szabadulásukat követően a társadalom hasznos tagjai lehessenek hosszú, és rögös út vezet, amelyben nélkülözhetetlen az egyén motivációja, a személyes ambíció. Éppen ezért, a programban való részvétel önkéntes alapú, melynek során a résztvevők személyre szabott, differenciált szolgáltatásokban részesültek egyéni és csoportos keretek között. A program igyekszik alternatívát nyújtani abban, hogy a perifériára szorult, és a deviancia útjára lépett bűnelkövetők a társadalom, a közösség és a munka világába sikeresen visszailleszkedjenek, ugyanakkor képesek legyenek a bűnismétlés-mentes, önálló életvitel kialakítására.
A projekt célkitűzéseinek intézeti megvalósulásában 3 fős szakmai stáb működött közre, a feladatok és tevékenységek ellátása folyamatos, melynek eredményeként az év második felében terveink szerint további 20 fő fogvatartott kap lehetőséget ingatlan fenntartó, karbantartó szakmaképzésben való részvételre.