A gyönyörű környezetben elterülő kaposvári Deseda tónál 2016. június 25-én rendezte meg a Belügyminisztérium Triatlon Országos Bajnokságát Wéber Antal tü. dandártábornok, a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Igazgatója védnökségével. A versenyen 16 belügyi szerv 46 sportolója indult.

Az elmúlt évben személyi állományunk két tagja (Ferencz Bálint és Tratnyek László) egyéni indulóként a 0,75 km úszás, 20 km kerékpározás, valamint 5 km futás után a 7-8. helyen végzett.

A tavalyi eredményen felbuzdulva az idei OB-n ismét vállalták a megmérettetést. A mintegy 40 fokos hőséggel dacolva a tavalyi eredményeiket felülmúlva Ferencz Bálint bv. hadnagy az ötödik, míg Tratnyek László bv. hadnagy a hatodik helyet szerezte meg.

Forrás: SMKI

Idén először az intézet az egyénivel megegyező távú váltóversenybe is benevezett. Egyik csapatunk (Ferencz Bálint bv. hadnagy – úszás, Kollár Tamás bv. főtörzsőrmester – kerékpár, Kajtán László bv. alezredes – futás) elnyerte a bronzérmet, a másik csapat (Tratnyek László bv. hadnagy – úszás, Bencs Attila bv. törzszászlós – kerékpár, Heresznyei Gábor bv. alezredes – futás) az előkelő ötödik helyen végzett.

Intézetünk külön kupát ajánlott fel a sikeres sportolóknak. Az érmeket és okleveleket a rendezvény védnöke, Wéber Antal tü. dandártábornok adta át.