A fogvatartottak társadalomba történő visszailleszkedését a munkáltatás mellett az oktatási tevékenység útján tudjuk a leghatékonyabban elősegíteni. Ennek érdekében a Budapesti Fegyház és Börtön nagy hangsúlyt fektet a képzési lehetőségek támogatására, illetve ezek minél szélesebb körű kiaknázására. A 2015/16-os tanévben 387 fogvatartottat iskoláztunk be.

A Budapesti Fegyház és Börtönben az idei tanévben vált első ízben lehetővé kihelyezett felsőfokú képzés biztosítása. A Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskolával kötött együttműködési megállapodás eredményeként – sikeres felvételi eljárást követően – 16 fogvatartott folytat felsőfokú levelező teológiai tanulmányokat az intézetben.

Forrás: BFB

A "B" objektumban található iskolakörletünkön végzett alap- és középfokú felnőttképzés hosszú múltra tekint vissza. Az itt zajló oktatásba – melyet a Pannon Oktatási Központ biztosít – a beiskolázott fogvatartottak kétharmada kapcsolódott be, többségük félbeszakadt általános iskolai tanulmányai befejezésére kapott lehetőséget. 

Forrás: BFB

Az általános iskolát sikeresen elvégző fogvatartottak továbbtanulását, illetve mielőbbi munkaerő-piaci visszailleszkedését a 70 fős gimnáziumi oktatás mellett az aktuális foglalkoztatási igényekhez igazított szakmaképzésekkel segítjük elő. A Pannon Oktatási Központtal, valamint az Európai Üzleti Polytechnikummal fennálló együttműködés eredményeként jelenleg 116-an folytatnak tanulmányokat szakács, festő, vagy burkoló képzéseken. A nagy érdeklődésre számot tartó szakmaképzések gyakorlati óráin a fogvatartottak akár egyes épületkarbantartási munkálatokba is bevonhatók. Megszerzett szaktudásukat a bizonyítványosztást követően mind a börtönön belüli munkáltatás során, mind a szabadulás utáni időszakban hasznosíthatják.

Forrás: BFB