Intézetünk 17 versenyzővel vett részt a XXX. Országos Judo Bajnokságon az UTE Megyeri úti csarnokában 2015. november 18-án. Óriási versenyben fél ponttal maradtunk le a dobogó legfelső fokáról, csapatban II. helyezést értünk el.

Rékási Gábor bv. tzls. a csapat kapitánya így nyilatkozott a versenyről:
„Az intézet judo csapata az elmúlt években stabilan és jól teljesített, így nagy várakozás előzte meg a jubileumi XXX. Országos Judo bajnokságot. A remek egyéni eredmények mellett csapatversenyben a második helyet sikerült megszerezni. Ez az intézetünk számára óriási sikerként könyvelhető el, mert először sikerült a dobogó második fokára állnunk, ráadásul pontazonossággal az első helyezett Fővárosi Bv. Intézettel. Ehhez a kitűnő eredményhez szükség volt a már tapasztalt versenyzők rutinjára, akik magabiztos versenyzéssel hozták a saját súlycsoportjaik dobogós helyeit, illetve a judóval ismerkedő kollégák lelkes versenyzésére egyaránt."

Forrás: Intézet A három amazonunk

"A verseny nagyon jó hangulatú volt, a szolnoki versenyzők aktív szurkolás mellett versenyezhettek, ami sokat hozzátett a teljesítményhez. Kiemelném a női 70 kg-ot, ahol az első három helyezett szolnoki versenyző volt. Egyéni teljesítményeknél megemlíteném, hogy a legharcosabb női versenyző Nemesné Horváth Krisztina zls. lett, és különdíjazásban részesült. Timkó Dia nagy visszatérőként ezüstérmet szerzett.”

Forrás: Intézet A legharcosabb kollegina

Mindezekhez hozzátennénk csapatkapitányunk saját eredményét is,  kategóriájában sikerült megszereznie az I. helyezést, amelyhez neki és az egész csapatnak gratulálunk és nagyon büszkék vagyunk rájuk!

Forrás: Intézet A csapatkapitány