A nyíregyházi börtön reintegrációs tisztjei a nevelési hét keretében maraton filmvetítéssel, míg az egészségügyi személyzet egészségre nevelő programokkal igyekezett színesíteni a fogvatartottak nyári hónapjait.
A nyíregyházi börtön vezetése a nyári hónapokban is kiemelt figyelmet fordított a fogvatartottak szabadidejének hasznos eltöltésére. Ennek érdekében a reintegrációs tisztek 2015. július hónapban nevelési hetet szerveztek, melynek témája a mély lélektani jelentőséggel bíró filmek voltak. A filmeket a reintegrációs tisztek a fogvatartottakkal közösen választották ki. A levetített filmek között szerepelt többek között az Apokalypto című, dokumentarista jellegű film, mely az eltérő kultúrák létezésének, létjogosultságának és egymás mellett élésének kérdéseire próbált rávilágítani. Levetettük a Csontdaráló című filmet is, mely rámutat arra, hogy egy jó cél érdekében fellépő csoportnak közösség formáló ereje van, ami a börtön zárt társadalmán belül is megmutatkozhat. A filmvetítés után a fogvatartottak az intézet parancsnokával történt kötetlen beszélgetés során dolgozták fel a látottakat. A nevelési hét a fogvatartotti zeneszakkör koncertjével zárult.
Az intézet 2015 augusztusában az egészségügyben elismert előadók bevonásával egészséghétet rendezett. A szakmai hét során számos egészségre nevelő előadás hangzott el. A dohányzás káros hatásairól, illetve a tüdőt érintő megbetegedésekről tartott előadást Dr. Obbágy Veronika, a megyei tüdőgondozó főorvosa.
A Debreceni Egyetem, Orvos- és Egészségtudományi Centrum (DEOEC) képviseletében Papp Katalin főiskolai docens, az egészséges életmódról, illetve az egészséges táplálkozásról, Dr. Lezák József a Jósa András Oktatókórház idegsebészeti osztályának főorvosa, a mozgásszervi megbetegedések prevenciójáról, Dr. Csorbák Tamás orvos, a „Lélek nyelve a betegség” címmel, a komplementer medicináról tartott előadást. Dr. Balogh Irén tisztiorvos, a zárt közösségben előforduló fertőző megbetegedések lehetőségeiről és azok prevenciójáról tájékoztatta az érdeklődő fogvatartottakat.
Fehér András az OMSZ mentőtisztje, a veszélyhelyzetek esetén való teendőkről tartott előadást.
A szakmai hetet – az előadások követő – filmvetítések (Utolsó belövés, Fekete hattyú, Huszonegy gramm című filmek), illetve kézműves foglalkozások színesítették.
A programsorozat mozgásterápiával zárult. A nyíregyházi zumba csoportnak a közel negyven percig tartó aktív mozgást igénylő programban 58 fogvatartottat sikerült megmozgatnia.
Az egészséghét színvonalas programjai a Segítő Kéz 2003 Szociális Egyesület közreműködésével valósultak meg.