A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával folytat pályázati programot a Tolna Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet Szekszárdon, amelynek egyik együttműködője a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság.

Az együttműködés keretében megbízási szerződéssel tart biblioterápiás foglalkozásokat az intézet fogvatartottjainak Éva Alexandra a Dombóvári Rendőrkapitányság áldozatsegítője.

Forrás: Huszti Gábor
 
A biblioterápia, más néven irodalomterápia tágabb értelemben vett jelentése a személyes problémák megoldásának segítése irányított olvasással. A fejlesztő biblioterápia célja az, hogy személyes belátáshoz segítse a csoport tagjait, valamint növelje önismeretüket. Összességében könyv vagy bármilyen tematikus szöveg közös olvasása abból a célból, hogy az olvasónak segítsen megbirkózni valamilyen személyes problémával.

Forrás: Huszti Gábor

A csoportfoglalkozások tagjai egy-egy előre kiválasztott irodalmi művet dolgoznak fel közösen, amelynek során a foglalkozás vezetője ezt a folyamatot irányító kérdésekkel segíti. Ez lehetővé teszi a problémák közös továbbgondolását és az egyénekre szabott üzenetek, megoldások megfogalmazását. Fő cél a résztvevők konfliktusmegoldási stratégiájának, valamint konfliktushelyzetekben történő kommunikációjának fejlesztése egyéni és közösségi szinten, valamint az empátiakészség fejlesztése, amelynek eredményeként megérthetik a résztvevők, mások lelki működését, konfliktusait.

Nyitókép forrása: Huszti Gábor