2016. július elsején családi napot rendeztek a Budapesti Fegyház és Börtön "B" objektumának udvarán. A program célja a fogvatartottak családi kapcsolatainak erősítése volt.

Széles Gábor bv. dandártábornok, az intézet parancsnoka nyitóbeszédében kiemelte, hogy a büntetés-végrehajtás egyedül kevés a szabadulás utáni visszailleszkedésben, szükség van a hozzátartozókra, családtagokra is, akik jelentősen segíthetik a szabadulót. 

Forrás: BFB

A programon az intézet januárban elindult reintegráció megvalósítását elősegítő – vagyis REMEK – körlet lakói közül hét fogvatartott vett részt. Csicsayné Solymosi Mária bv. százados elmondta, a REMEK-körletre csak olyanok kerülhetnek, akik magatartása megfelel az intézet által támasztott előírásoknak, fegyelmi ügyük nem volt és mentálisan épek.  
A fogvatartottakat – családtagjaik mellett – három sátorban lelkész, pártfogó felügyelő és pszichológus várta, akik interaktív beszélgetések keretében segítettek a szabadulásra való felkészítésben.
Budai Andrea, a pártfogó szakterületet vezető bv. őrmester sok gyakorlati kérdést kapott a szabadulás utáni teendőkről, míg Moukthar Lucia bv. százados családterapeuta és pszichológust arról faggatták, hogyan kezelhető a szabadulás utáni stigmatizáció, milyen csalódások érhetik a fogvatartottakat a kinti világban, de volt, aki arról kért tanácsot, hogyan magyarázza meg az óvodás gyerekének, hogy az apa bankrablásban vett részt és ezért van most távol. 

Forrás: BFB

Néhány fogvatartotthoz a gyerekeik is eljöttek, akiket az intézet társasjátékkal, színesceruzákkal és plüssjátékokkal várt, több kisgyerek is kihasználta az alkalmat és hosszú idő után először tollaslabdáztak, fociztak egyet az apjukkal. Mészáros László fogvatartott is az esemény kötetlen jellegét emelte ki. "Csodálatos délelőtt volt. Akinek rendezett a viszonya a családjával, amúgy is találkozik velük, de ennek most volt egy szabadság-feelingje". Az 5 év 10 hónapos büntetését töltő férfi szerint fontos, hogy a hozzátartozók is bepillantást nyerjenek a börtön világába. Hozzátette, hogy ugyan létezik családi beszélő, de neki az elmúlt két évben nem volt, így különösen fontos, hogy most láthatta a gyerekét is. 

Forrás: BFB

Mészáros László azt is elmondta, hogy nem ő jelentkezett a REMEK-körletbe, hanem a viselkedése alapján javasolták: "amilyen vagyok, az vitt oda". Előnyként említette, hogy az új zárkatársak mind intelligens és családcentrikus emberek, így lényegesen nagyobb a nyugalom és az összhang a körletben.
L. Molnár István református lelkész a program végén üdvözölte, hogy elindult egy közös párbeszéd a fogvatartott, a család és a büntetés-végrehajtás között. Kiemelte azt is, hogy más fogvatartottak számára is adott a lehetőség egy ilyen találkozóra, csak élni kell a lehetőséggel.