Az Alpha a Börtönben Program 3 fős delegációja látogatott el az intézet Maglódi úti objektumába.

A delegáció tagjai Peter Jones (Anglia), az Alpha a Börtönben Program nemzetközi igazgatója, John Wilson, az Alpha Magyarország igazgatóhelyettese, valamint Seres Ildikó az Alpha Magyarország munkatársa voltak. A küldöttséget Cséri Zoltán bv. dandártábornok, intézetparancsnok börtönlátogatás keretében fogadta. A külföldi vendégek egy szakmai konferencia résztvevőiként érkeztek Magyarországra, és az Angliában 1994-ben elindult Alpha a Börtönben Programot mutatták be a börtönlelkészi szolgálathoz kapcsolódóan.

Peter Jones és John WilsonAz Alpha a börtönben kurzus az Egyesült Királyságból indulva mára több mint 60 országban zajlik, és ezidáig összesen 300.000 fogvatartott vett részt rajta világszerte. A program – amely a Fővárosi Bv. Intézetben is próbaképpen elkezdődött – vatikáni jóváhagyással működik, ökumenikus szemléletű, Biblia központú, tematikus témaköröket dolgoz fel, és rendelkezik egy kimondottan fogvatartotti környezetre szabott változattal is. A 6-11 alkalomas foglalkozásokon a résztvevő fogvatartottak koordináló vezető segítségével, rövid filmekkel és személyes beszélgetésekkel dolgozzák fel az aktuális témakört. A program a „Reményt adnia a reménytelenségben!” jelmondattal a fogvatartottak lelki és érzelmi állapotának támogatását, illetve egy új perspektíva bemutatását tűzte ki célul, amely elterelheti őket a bűn/bűnismétlés útjáról. Ezek a célok tökéletesen illeszkednek a magyar büntetés-végrehajtási szervezet reintegrációs törekvéseihez, és segítik az intézet ezen tevékenységének hatékony megvalósulását. A látogatók az intézetparancsok által tartott tájékoztatással, illetve az intézményben látottakkal kapcsolatosan elmondták, hogy eddigi tapasztalataikhoz képest rendkívül pozitívnak tartják azt a szemlélet, amit az új Bv Kódex hozott a fogvatartottak reintegrációjának kérdéskörében. Kiemelték az elhelyezés körülményeit, amelyet az angliai viszonyokhoz képest sokkal magasabb színvonalúnak értékeltek. Az intézetlátogatás során felmerült annak a lehetősége, hogy egy angliai börtönlátogatás keretében bemutatnák az ottani börtönviszonyokat, programokat, reintegrációs törekvéseket, és természetesen az Alpha Program ottani működését.
A másnapi műhelykonferencián is elhangzott, hogy milyen nagyra becsülik azt a célt, amit az intézet, illetve a magyar büntetés-végrehajtási szervezet a fogvatartottak elhelyezésének körülményeivel kapcsolatosan, illetve reintegrációs foglalkozások és programok segítségével kíván megvalósítani.