2015. október 21-én Debrecenben a Simonffy utcai Ifjúsági házban, a Belügyminisztérium és a debreceni Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) közös szervezésében mutatták be a TÁMOP-5.6.3 projekt eredményeit.
A rendezvényen ismertették a TÁMOP 5.6.3.-12/1-2012/0001 kódszámú “A fogvatartottak többszakaszos társadalmi és munkaerő-piaci reintegrációja és az intenzív utógondozás modellje” projekt keretében a Hajdú-Bihar Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben végzett szakmai munkát és jóvátételi programot. Az előadók között felszólalt a Belügyminisztérium részéről Botka Bianka, szolgáltatás-módszertani vezető, a Hajdú-Bihar Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet részéről Kertész János alezredes, bv. osztályvezető, Geszthelyi Tamás, a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum titkára, Kiss József, a Magyar Ökomenikus Segélyszervezet módszertani vezetője valamint Bodonyi Norbert, a bv. intézet reintegrációs tanácsadó referense. A szakemberek bemutatták saját szervezetük munkáját, együttműködésük eredményeit és annak hatását a bv. intézetben tartózkodó fogvatartottakra.
A rendezvényen különösen kiemelt hangsúlyt kapott a jóvátétel, mint resztoratív igazságszolgáltatási eszköz. Ez a fogalom hazánkban még kevésbé elterjedt, azonban személyes és társadalmi haszna tekintetében egyre nagyobb szerepet kell(ene) kapnia, nemcsak a civil életben, hanem a börtön falain belül is. Egy jóvátételi program az elkövető számára egy lehetséges eszköz a bizonyításra és a tevékeny megbánásra, a társadalom részéről pedig elősegíti a megismerésen keresztüli elfogadást, az előítéletek csökkentését, s mindezek a tényezők hozzájárulhatnak a börtönből szabadult személyek társadalmi visszailleszkedéshez.
A rendezvényen kerekasztal-beszélgetésben a szakemberek mellett olyan szabadult fogvatartottak is megosztották személyes tapasztalataikat és véleményüket a TÁMOP, illetve a jóvátételi programokban szerzett tapasztalataikról, akik sikeresen visszailleszkedtek a társadalomba és eredményesen hasznosították a projekt által tanítottakat. A road show-ra az Észak-Alföldi régió számos szervezetétől érkeztek: bv. intézetek munkatársaitól kezdve bűnmegelőzési szakembereken át a pártfogó felügyelőkig, szociális intézetek vezetői, valamint segítő területen dolgozók és tanulók.
Összegezve a konferencia tapasztalatait: az eredmények tekintetében elmondható, hogy igény és szükség is van hasonló jellegű programokra, a különböző szervezetek együttműködésre és összefogásra a visszailleszkedés elősegítése érdekében.