Negyedik alkalommal tartott sajtótájékoztatót a „Szabad út a szabadulóknak – a Kalocsai Fegyház és Börtön elítéltjeinek visszavezetése a társadalomba” elnevezésű TÁMOP pályázat aktuális helyzetéről a projekt vezetése.

A Kalocsai Fegyház és Börtön, a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegyével és az Adorján-Tex Kft.-vel konzorciumban valósítja meg ezt a pályázatot, amelynek teljesítése a vége felé közeledik. A projektben résztvevőket szabadulásuk után is támogatja a program, munkahellyel és egyéb juttatásokkal. Ennek keretében dolgozhatnak négyen most a büntetés végrehajtási szervezet egyik gazdasági társasága, az Adorján-Tex Kft. kalocsai civil varrodájában.

Forrás: Kalocsai Fegyház és Börtön

Dr. Tanács Eszter Tímea bv. ezredes, intézetparancsnok a projekt szakmai vezetője elmondta: „Ezek a sikerről való számadás percei, hiszen azok az emberek, a volt elítéltek, akik az Adorján-Tex Kft. civil szalagjában, szabad munkavállalóként dolgoznak, biztosan teljesítettek egy olyan mércét, amely a büntetés-végrehajtási szakma egyik legfőbb célja. Reintegrálódtak az adott kis közösségbe, itt a munkahelyen, kollegáik szűkebb közösségébe is, és Kalocsa város lakossága körébe. Elmondhatom, hogy 21 éves szakmai pályafutásom alatt nagyon kevés ilyen pillanatban volt részem, hiszen ők most már négyen dolgoznak itt. Ez a pályázat adta meg azt a lehetőséget, hogy a velük való bv.-s szakmai munka kiteljesedhetett, hiszen ők sokkal több képzést kaptak, mint társaik.  Gondolok itt a folyamatos személyes mentorálásra, tréningekre és a textiltermék összeállító OKJ-s tanfolyam elvégzésére.” 

Forrás: Szűcs Brigitta
A visszafoglalkoztatott célcsoporttagok arról számoltak be, hogy teljes elfogadás volt a munkájuk iránt, illetve olyan közeg veszi nap, mint nap körül őket, amely befogadó és nem ítélkező. A pályázat legnagyobb sikere, hogy a támogatott időszak letelte után is egy szabadult elítélt Kalocsát lakhelyéül, munkahelyéül választotta. A teljesítménye megüti azt a mércét, amit a varrodában elvárnak, és személyiség jegyei lehetővé tették számára, hogy ne segélyen élő, hanem teljes értékű lakosa legyen Kalocsa városának.

Forrás: Szűcs Brigitta