Intézetünkben rövid időn belül két új együttműködési megállapodás is született, melyek jelentős szerepet tölthetnek be a fogvatartottak sikeres társadalmi visszailleszkedésének segítésében, támogatásában.

A Tolna Megyei Bv. Intézet és a Magyar Vöröskereszt Tolna Megyei Szervezete 2016. szeptember 15-én együttműködési megállapodást kötött, melyet Gulyás Katalin, a Magyar Vöröskereszt Tolna Megyei Szervezetének megyei igazgatója, valamint Soczó László bv. ezredes, intézetparancsnok írtak alá.

 Forrás: Tolna Megyei Bv. IntézetA megállapodás célja az együttműködő felek saját feladatainak eredményes megvalósítása, különös tekintettel az elítéltek és az egyéb jogcímen fogvatartottak társadalmi visszailleszkedésének elősegítése, hozzájárulva ezzel a bűnismétlési kockázatuk csökkentéséhez. Ennek érdekében kiemelt fontosságú az erre irányuló szakmai tevékenységek közös végrehajtása, a pályázati lehetőségek együttes kiaknázása, valamint a büntetés-végrehajtási pártfogó felügyelők feladatainak támogatása.

 

Intézetünk a Szekszárdi Szakképzési Centrummal együttműködve festő, mázoló, tapétázó szakmaképzést indított 2016. szeptemberében 8 fogvatartott részvételével. Az erről szóló együttműködési megállapodást Ábrahám Norbert, a képzési centrum főigazgatója és Soczó László bv. ezredes, intézetparancsnok írták alá.

Forrás: Tolna Megyei Bv. Intézet

Az intézet falain belüli képzésben való részvétel kiemelt fontossággal bír a fogvatartottak szabadulás utáni társadalmi visszailleszkedésében, melyhez az út a munkaerő-piaci részvételen keresztül vezet.
Az oktatásra azok a legalább 8 osztályos végzettséggel rendelkező – a jövőjükért tenni is kívánó – személyek kerültek kiválasztásra, akik a bv. intézet feltételeinek megfeleltek, emellett pedig van bennük akarat a tanulásra, az önképzésre. A tanulók a 3 éves képzés alatt elméletben és gyakorlatban is elsajátítják azt a szakmai tudást, mellyel a későbbiekben reális eséllyel indulhatnak a munka világába. Ugyanakkor a festő-mázoló szakma Tolna megye viszonylatában a hiányszakmák közé sorolódik, így a végzettséget megszerzőket szabadulásukat követően rengeteg elhelyezkedési lehetőség várja a nyílt munkaerő-piacon.

Nyitókép forrása: Tolna Megyei Bv. Intézet