A Veszprém Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben a TÁMOP 5.6.3 projekt keretében július 15. és szeptember 11. között ingatlanfenntartó, karbantartó betanító képzés zajlott.

A 200 órás képzésen 15 fogvatartott vett részt, akik az oktatást megelőzően a bemeneti követelményeknek eleget téve részt vettek egy 60 órás önismereti és kommunikációs témakörre épülő kompetenciafejlesztő foglalkozáson. A képzés és a foglalkozások a TÁMOP-5.6.3-12/1-2012-0001 kódszámú „A fogvatartottak többszakaszos, társadalmi és munkaerőpiaci reintegrációja és az intenzív utógondozás modellje” elnevezésű kiemelt projekt keretében zajlottak.

Fotó: Veszprém Megyei Bv. Intézet
A képzés arra irányult, hogy a résztvevők betekintést nyerjenek az ingatlanfenntartó, karbantartó szakmacsoport rejtelmeibe és használható gyakorlati tudást szerezzenek, amivel szabadulásukat követően több munkakörben, többek között karbantartóként is elhelyezkedhetnek majd. A gyakorlatorientált oktatás 64 órás elméleti blokkja megalapozta a burkolás, festés munkafolyamatait, valamint az egyre fontosabbá váló környezeti, fenntarthatósági ismeretekkel is bővült a résztvevők tudása. 

Az intézet nagy bizalmat szavazott meg a résztvevőknek, hiszen saját falain belül biztosította a 134 órás gyakorlati képzéshez szükséges felületet. A fogvatartottak a képző irányítása mellett piaci körülmények között is versenyképes, értékteremtő munkát végeztek. Az oktatás keretében megújult az egyik fürdőhelyiség, hat foglalkoztató terem előtti védőburkolat és két körletfolyosó fala.

Fotó: Veszprém Megyei Bv. Intézet
A tanúsítványokat Németh Éva parancsnok asszony adta át a résztvevőknek. Az átvételt követően az egyik résztvevő a csoport nevében megköszönte a lehetőséget és a támogatást. Az anonim elégedettségmérő kérdőívek jól tükrözték az oktatók felkészültségét, így összességében minden érintett elégedett lehetett az eredménnyel.

 Fotó: Veszprém Megyei Bv. intézet

Fotó: Veszprém Megyei Bv. Intézet

A TÁMOP 5.6.3. projekt a végéhez közeledik, 2015. október 30-val lezárul egy fejezet a hazai büntetés-végrehajtás keretei között zajló és egyre nagyobb figyelemmel kísért reintegrációs tevékenység történetében.


Baán-Muzsik Márta
intézeti projektfelelős