Az idei évben ötödik alkalommal, 2017.11.24-én szervezte meg az Országgyűlési Őrség a Tornyos Kupa versenyt. A Váci Fegyház és Börtön csapata második alkalommal indult ezen a megmérettetésen. A négy kategóriában három férfi és egy női versenyző képviselte a büntetés-végrehajtás színeiben intézetünket.

A tavalyi rendezvényen több mint 200 versenyző indult, idén 126-an jelentek meg a versenyen. Az előző évekből kiindulva minden egyéni teljesítmény jelentősen növekedett, így sokkal erősebb és technikásabb versenyzői réteg küzdött meg egymással.

Orosz László bv. törzsőrmester -120 kilogramm kategóriában elnyerte az első helyezést, illetve az abszolút győztesnek járó címet is. 232,5 kg nyomással nyert, de az első fogásban teljesített 225 kilogrammal is a dobogó tetejére állhatott volna, a sportolói kedv azonban egyéni rekordig repítette.

Nagy Nikoletta bv. őrmester a büntetés-végrehajtás fekvenyomó versenyén elért második helyezéséhez képest itt 7,5 kilogrammal nyomott többet, de sajnos ez a női mezőnyben csak a negyedik helyre volt elegendő.

Czinege András bv. törzsőrmester a -93 kilogrammos kategóriában – amely talán a legerősebb mezőny volt – a hetedik helyig jutott.

Horváth Zoltán bv. százados a +120 kilogrammos súlycsoportban 187,5 kilogrammos nyomással a negyedik helyen végzett.

Összességében egy remek versenyen vehettek részt, Nikoletta és Zoltán kollégánk 7,5 kilogrammal lépték túl eddigi egyéni csúcseredményeiket.

A váci intézet csapata megszerezte a csapatok között az előkelő hatodik helyet, Orosz László bv. törzsőrmester kollégánk nyakában pedig aranyérem csillog.

Forrás: Váci Fegyház és Börtön

Szívből gratulálunk sportolóinknak és köszönjük az egész éves felkészülést, példamutatást!