2016 április 20-án, tizenkilencedik alkalommal került sor a büntetés-végrehajtási szervezet terepfutó bajnokságára Márianosztrán, amely már hagyományosan seregszemlére hívja a legjobb és legkitartóbb futókat a kollégák közül.

A Szombathelyi Büntetés-végrehajtási Intézetből is többen megmérkőztek a bajnokságban. Voltak, akik a 2 km-es távra neveztek, de voltak, akik a 10 km-en  próbálták ki magukat.

BVOP: Apró Andrea

Reni nagyon szép eredménnyel ajándékozta meg intézetünket, hiszen a 10 km-es távon, a 35 év alatti nők mezőnyében álhatott a dobogó legmagasabb fokára 46 perc 13 másodperces időeredménnyel.

Forrás: Szombathely

Pszichológusnőnk régóta szenvedéllyel sportol. Kerékpározik, fut és úszik rendszeresen. Nem egy ízben teljesítette Szombathelyen, a rangos Vasi Vasember triatlonbajnokásgot is, ahol szintén minden alkalommal nagyon szép eredménnyel zárt.

A szombathelyi intézet csapata összesen tíz főből állt. A kollégák szívesen vettek részt a versenyen, és a kitűzött távokat teljesítve, kellően elfáradva, de lélekben felfrissülve, megújulva tértek haza azzal az elhatározással, hogy jövőre újra megpróbálják, talán hosszabb távon, és talán még szebb eredménnyel.